سبد خرید

آشنایی با بهترین دوره‌های رندرینگ و بهترین موتور رندر

آشنایی با بهترین دوره‌های رندرینگ و بهترین موتور رندر

زمانی که مطالبی در مورد نرم افزارهای سه‌بعدی می‌خوانید ممکن است به کلمه رندر برخورد کنید و به این سوال برسید که رندر چیست؟ نرم افزارهای رندرینگ کدام‌اند؟ در این مقاله سعی بر این است تا شما با کلمه رندر بیشتر آشنا شوید و بهترین دوره های رندرینگ در ایران و خارج ایران و همچنین بهترین موتور رندر را شناسایی و استفاده کنید.

 


 

مفهوم رندرینگ

رندرینگ در لغت به معنای ارائه دادن است. مدت زمانی که باعث می‌گردد خروجی صحنه سه‌بعدی کامل شود رندر نامیده می‌شود. رندرینگ (Rendering) یا خروجی گرفتن، فرآیند ساخت یک تصویر دوبعدی یا سه‌بعدی از یک مدل است که توسط موتورهای رندرینگ انجام می‌شود. رندرینگ آخرین مرحله از عملیات ساخت پروژه‌ها است. در نهایت به صرفه‌جویی در زمان و هزینه منجر می‌گردد.

این فرآیند عمدتا در پروژه‌های معماری، انیمیشن و جلوه‌های ویژه و…کاربرد دارد. تصاویری که از طریق فرآیند رندرینگ به دست می‌آیند، پروژه یا مدل‌های سه‌بعدی را به صورت واقع‌گرایانه به نمایش می‌گذارند. رندرینگ در میان معماران بسیار محبوب است. در ادامه برخی از بهترین دوره های رندرینگ را معرفی می‌کنیم.

 دوره اینسکیپ

بهترین موتور رندر دنیا

موتورهای رندر، پردازشگر اطلاعات رندرینگ هستند که از الگوریتم خاصی پیروی می‌کنند. این نرم افزارهای رندرینگ انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها امکانات ویژه‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. از جمله موتور رندرهای معروف در دنیا و ایران می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • موتور رندر اینسکیپ (Enacape)
 • موتور رندر ویری (V RAY)
 • نرم افزار رندر لومیون (LUMION 3D)
 • موتور رندر کرونا (CORONA)
 • موتور رندر کیشات (KeyShot)
 • ونتیج (Vantage)

برای آشنایی با معروف‌ترین پلاگین اسکچاپ برای رندر روی لینک کلیک کنید و مقاله را بخوانید.

 

دوره های رندرینگ خارجی

دوره‌های آموزشی خارجی عموما توسط دانشگاه‌های خارج از کشور، موسسات خارجی و سایت‌های خارجی ارائه می‌گردند. این دوره‌ها در قالب کلاس‌های آنلاین و همچنین دوره‌های حضوری برگزار می‌شوند. دوره‌های آموزشی خارجی می‌توانند فرصتی برای کسب تجربه علمی و آشنایی با محیط کاری خارج از ایران باشند. در ادامه به معرفی سایت‌های برتر برگزارکننده دوره‌های آموزش تخصصی می‌پردازیم:

 • Coursera

 • Udemy

 • edX

 • LinkedIn Learning

 • Khan Academy

 • Codecademy

 • Treehouse

 • Pluralsight

 • Skillshare

 • FutureLearn

همچنین این سایت‌ها، همواره دوره‌های آموزش در زمینه معماری و رندرینگ نیز برگزار می‌کنند که کاربران از سراسر دنیا می‌توانند در این دوره‌ها شرکت نمایند. همچنین سایت‌های معروف و کاربردی همچون یوتیوب نیز در زمینه آموزش رندرینگ معماری بسیار محبوب است.

بهترین دوره های رندرینگ

بهترین دوره های رندرینگ در ایران

افزایش درآمد دلاری، پرداخت دلاری و مساله فیلترینگ اینترنت، کاربران ساکن در ایران را همواره دچار مشکل و زحمت می‌کند. همچنین آموزش‌ها در سایت‌هایی همچون یوتیوب، طبقه‌بندی شده نیستند. به همین دلیل استفاده از دوره‌های آموزش نرم افزار که تولید متخصصان ایرانی هستند هم از نظر مالی و هم زمانی به صرفه خواهد بود.

در ایران نیز دوره‌ها و کلاس‌های رندرینگ معماری برگزار می‌گردد. یکی از مجموعه‌های آموزشی در ایران مجموعه بن رو کالج است. در زمینه آموزش نرم افزارهای معماری و علی‌الخصوص رندرینگ این مجموعه یک مرجع کامل به شمارمی‌رود. اگر علاقه‌مندید بهترین رندرهای ممکن را از مدل‌ها و پروژه‌های خود دریافت کنید. این دوره‌های آموزشی را از دست ندهید.

عملیات رندرینگ را می‌توانید با نرم افزار وی ری (V-ray)، موتور رندر اینسکیپ (Enscape) و نرم افزار کرونا (corona) انجام دهید. این دوره‌ها به شما کمک می‌کنند که صفر تا صد رندرگیری را کامل یاد بگیرید و در بازار کار معماری، بهترین رندرها را به نمایش بگذارید و در نهایت به درآمد بالا برسید.

 • دوره ویری ، بهترین موتور رندر

اگر قصد دارید یک‌بار برای همیشه، ویری و مباحث مربوط به آن مانند، متریال، نور، دوربین و… را به‌صورت حرفه‌ای یادبگیرید، دوره ویری بن رو کالج را از دست ندهید. حتی اگر مبتدی هستید در این دوره، می‌توانید به سطح حرفه‌ای در ویری برسید. با شرکت در دوره‌های آنلاین و خرید پکیج‌های آموزشی در زمینه رندرینگ، در زمان و سرمایه کاربران صرفه‌جویی می‌شود. موتور رندر ویری، در رندرینگ و در زمینه‌های معماری، انیمیشن، جلوه‌های ویژه و VR مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با یادگیری اصولی این موتور رندر، کیفیت خروجی پروژه‌های معماری بسیار بالا می‌رود. ویری به‌عنوان یک پلاگین روی اکثر نرم افزارهای سه‌بعدی همانند تری دی مکس، اسکچاپ و رویت و… نصب می‌شود. این نرم افزار یکی از پلاگین‌های قوی در زمینه رندرینگ به شمار می‌رود، که در میان معماران بسیار محبوب است.

حال این سوال پیش می‌آید که این دوره برای چه کسانی مناسب است؟ اگر دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار معماری، موفقیت در بازار کار و فعالیت در زمینه فریلنسری معماری هستید، یا دانشجو هستید و علاقه‌مند به یادگیری رندرینگ معماری هستید این دوره مناسب شما خواهد بود.

آشنایی با بهترین دوره های رندرینگ

 •  دوره اینسکیپ

اینسکیپ (Enscape) یک پلاگین محبوب و قدرتمند برای رندرگیری پروژه‌های معماری به صورت Real-time و واقعیت مجازی (VR) است. این نرم افزار رندرگیری به صورت پلاگین در نرم افزارهایی مانند Sketchup ، Rhino ، Autodesk Revit،  و….نصب می‌شود. پلاگین اینسکیپ در عین سادگی، سرعت بالایی در رندرگیری دارد.

برای یادگیری درست و اصولی اینسکیپ در زمان کم می‌توانید دوره اینسکیپ در بن رو کالج را تهیه و استفاده نمایید. در دوره آموزش پلاگین اینسکیپ می‌توان با محیط، دستورات و ابزارهای آن آشنا شد. همچنین در این دوره تکنیک‌های نورپردازی و متریال را نیز فرا می‌گیرید.

 • دوره کرونا

کرونا یک موتور رندرینگ جدید است که با سرعت چشم‌گیری در حال پیشرفت است. موتور رندر کرونا (corona render) برای نرم افزارهایی همچون تری دی مکس ارائه می‌شود و به صورت کامل امکانات و قابلیت‌های این نرم افزار را پشتیبانی می‌کند.

دوره کرونا (corona) بن رو کالج برای تمامی افراد و علاقه‌مندان، با هر میزان تجربه رندرینگ مناسب است. اگر فردی مبتدی باشد و آشنایی با رندر نداشته باشد نیزاین دوره کاربردی خواهد بود. تمام علم و اطلاعات لازم برای رسیدن به یک رندر حرفه‌ای بصورت مرحله‌ای در یک دوره جمع‌آوری شده‌است. این دوره تمامی معماران، علاقه مندان، طراحان و دانشجویان را برای هر نوع پروژه ای در بازار کار آماده می‌کند.

سخن پایانی بن رو کالج

امروزه مزایای تکنولوژی رندرینگ در رشته معماری و سایر رشته‌های مهندسی، بر کسی پوشیده نیست. با کمک رندرها می‌توان، قبل از این که فرآیند اجرا شروع شود، مدل سه‌بعدی آن را به صورت رندر(عکس) ارائه نمود. یادگیری نرم افزارهای رندرینگ بسیار اهمیت دارد و مزایای شناسایی بهترین دوره‌های آموزش رندرینگ نیز بر کسی پوشیده نیست. همان‌طور که در مقاله گفته شد، از بهترین مرجع‌های آموزش نرم افزار معماری علی‌الخصوص رندرینگ معماری، بن رو کالج است. در این مجموعه دوره ویری، دوره اینسکیپ و دوره کرونا برای یادگیری رندرینگ معماری ارائه می‌شود.

Rating 3.47 from 17 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید