سبد خرید

نرم افزارهای ضروری برای استخدام معماری

نرم افزارهای ضروری برای استخدام معماری

یادگیری و آموزش رویت یکی از جدیدترین دغدغه‌‌ها برای افراد جویای کار است. نرم افزار رویت یکی از قدرتمندترین برنامه‌ها در حوزه مدلسازی اطلاعات ساختمان (بیم) است و به تنهایی قابلیت‌های زیادی برای رزومه این افراد ایجاد می‌کند. شرط تاثیر شگرف این قابلیت، شناخت عمقی و آموزش رویت به صورت حرفه‌ای است. در ادامه این مقاله از وبسایت بن رو کالج به معرفی بهترین نرم افزارهای معماری و فواید آموزش رویت و دیگر نرم افزارهای لازم برای استخدام معماری می‌پردازیم.

اساسا شروع کار با نرم‌افزار رویت کار ساده‌ای است. در واقع ذهنیت مهندسان بر اساس عناصر ساختمان مثل دیوار، در، پنجره،کف و سازه شکل می‌گیرد. به همین دلیل شرکت اتودسک در نرم افزار رویت سربرگ‌های مجزا برای این عناصر طراحی کرده‌است. اما آنچه باعث می‌شود یادگیری و آموزش رویت از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، نگاه بیم به این نرم افزار و آموزش همه جانبه قابلیت‌‌های آن است.

 

رویت داینامو و گرس هاپر بهترین نرم افزارهای معماری برای بیم

مدلسازی پارامتریک (Parametric Modeling) مدتی است طرفداران زیادی دارد. همانطور که می‌دانیم در طراحی پارامتریک با ایجاد روابط و الگوریتم‌ها می‌توان به فرم‌هایی رسید که جزئیات آنها به وسیله پارامترهای متنوعی قابل کنترل است. به کارگیری طراحی پارامتریک به خودی خود، در نرم‌افزارهایی مثل رویت و راینو فرایندی سخت و زمان‌بر است و ممکن است با خطاهایی اجرایی روبرو شود.

پلاگین‌‌ها اما این کار را برای طراحان آسان کرده‌اند. رابط برنامه‌نویسی گرافیکی داینامو (Dynamo) که به صورت یک پلاگین برای رویت ساخته شده‌است اجازه می‌دهد دو مقوله پرطرفدار طراحی پارامتریک و مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) با یکدیگر ترکیب شده و ابزاری بسیار انعطاف‌پذیر و پویا برای افراد خلاق ایجاد شود.

در صفحه‌ای که همکاران ما ویدئوهای آموزش داینامو رایگان را قرار داده‌اند، شما می‌توانید برخی از ویدیوهای آموزش رویت را مشاهده کرده و از کاربرد داینامو در رویت لذت ببرید.

داینامو هم مانند گرس‌هاپر با سربرگ‌های مختلفی سازماندهی شده که هر کدام مسئولیت‌های خود را دارند، با این تفاوت که از نظر عملکردی متفاوت از گرس‌هاپر دسته‌بندی شده‌است. رابط کاربری گرافیکی این پلاگین سبب شده مسئولان مدلسازی مجبور به کدنویسی نشوند و به سرعت عمل بالایی دست یابند. بخش هیجان‌انگیز استفاده از داینامو در رویت، کنترل فنی و داشتن مجموعه‌ای از داده‌‌ها برای کنترل جریان هزینه در طراحی و اجرای پروژه است که البته از مزایای وابستگی نرم افزار رویت به BIM محسوب می‌شود.

 

فواید آموزش رویت

فواید آموزش رویت استراکچر (Revit Structure) برای افراد جویای کار

رویت سازه یکی دیگر از راه‌حل‌هایی است که شرکت اتودسک در اختیار شرکت‌های مهندسی عمران قرار داده‌است که با ابزارهایی حرفه‌ای، فرایندهای طراحی سازه را برای مهندسان آسان و روان کرده‌است. مهمترین منفعت آموزش رویت استراکچر به کارکنان این است که از خطاهای رایج آنها می‌کاهد و همکاری و کار تیمی‌شان را افزایش می‌دهد.

از جمله ویژگی‌هایی که با آموزش رویت استراکچر به دست خواهد آمد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدل یکپارچه فیزیکی و تحلیلی سازه
 • امکان نمایش مدل ۳ بعدی از جزئیات اجرایی
 • سازگار با رویت معماری (Revit Architecture) و رویت مپ (Revit MEP)
 • امکان اتصال به چندین برنامه تحلیلی سازه
 • پشتیبانی از مدل اطلاعات ساختمان (BIM)
 • بهینه‌سازی فرایند ساخت در مرحله مدلسازی و پیش از اجرا

 

فواید آموزش رویت کواُردینیشن (Revit Coordination) برای استخدام

رویت کوردینیتور یا هماهنگ‌کننده، همان حلقه واسطی است که تیم‌های مختلف در استفاده از مدل اطلاعات ساختمان را به هم متصل می‌کند. شرکت‌های معماری برای استفاده از مدل بیم در فرایند طراحی خود، به افرادی نیاز دارند تا فرایند مدیریت و طراحی پروژه را از طرف مدیریت و مدلساز به هم مرتبط کند.

همواره از همکاری متقابل همزمان رویت سازه، رویت معماری، رویت الکتریکال و رویت تاسیسات روی یک پروژه صحبت کرده‌ایم. Revit Coordination دقیقا در محل اتصال این‌ تیم‌ها به هم و به مدیریت پروژه نقش ایفا می‌کند.

یکی از فواید آموزش رویت (Revit Coordination) این است که بعد از دستیابی به این مهارت‌ها جایگاه ویژه‌ای در شرکت‌‌های بزرگ معماری خواهید داشت. از جمله مهارت‌هایی که با آموزش رویت در این زمینه خواهید داشت می‌توان به موارد زیر را اشاره کرد:

 • کمک به توسعه استانداردهای BIM و استفاده از آن‌ها در برنامه‌ریزی، عملیات و توسعه کسب و کار
 • ارائه راه‌حل‌های مرتبط با BIM از طریق کار مستقیم و عملی برای حل انواع مشکلات فنی
 • آموزش رویت برای تهیه دقیق نقشه‌های ساخت و هماهنگی برای سیستم‌های تاسیسات، مکانیکال و الکتریکال
 • ارتباط با مشتری‌ها و به روزرسانی نیازها و ترتیب اثر آنها در پروژه
 • پیوند مدلساز، مشتریان، مشتریان احتمالی، پیمانکاران فرعی، مشاوران و مدیران و ایجاد هماهنگی بین آن‌ها

 

سخن پایانی بن رو کالج

در سایت بن رو کالج می‌توانید به روزترین پکیج‌های آموزشی از بهترین نرم افزارهای معماری را تهیه کنید. این محصولات شامل آموزش نرم افزارهایی مانند راینو و رویت هستند که در بخش پکیج‌های آموزشی سایت بن رو کالج می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. البته این مجموعه در آینده نزدیک آموزش رویت pdf و به صورت کتاب را هم آماده می‌کند تا همه معماران بتوانند از فواید آموزش رویت به خصوص در زمان استخدام برخوردار شوند.

Rating 0.00 from 0 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید