سبد خرید

Revit MEP چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

Revit MEP چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

خدماتی که Revit MEP با استفاده همزمان از مدل BIM ارائه می‌دهد، از مدلسازی سه بعدی گرفته تا هماهنگی پیچیده سیستم‌های مکانیکی، الکتریکی و تاسیساتی هر مدیر پروژه‌ای را وسوسه می‌کند. در ادامه این مقاله از بن رو کالج به شما می‌گوییم که revit mep چیست ؟ سپس به معرفی برنامه revit mep خواهیم پرداخت.

اعتبارسنجی طراحی، تولید نقشه‌های دقیق و قابل استناد در کمترین زمان و تخمین ۵ بعدی هزینه‌ها دلایلی بر استفاده مهندسان از مدل بیم و همچنین Revit MEP، Revit Structure و Revit Architecture است. امروزه مدل بیم به طور فزاینده‌ای در صنعت ساخت و ساز به عنوان راهی برای کاهش هزینه‌های ساخت و ساز و انجام ارزیابی‌های ساختمان برای پایداری و تجزیه و تحلیل حرارتی استفاده می‌شود.

 

۵ دلیل برای یادگیری revit mep چیست ؟

 • استفاده از استانداردهای ساخته شده در Revit MEP برای پیشگیری از خطا در کار گروهی.
 • استفاده راحت از ابزارها: Revit MEP یک نرم افزار مدلسازی با رابط کاربری ساده است که به شما اجازه می‌دهد به راحتی از داکت‌ها، لوله‌ها و اتصالات نگهدارنده برای مدلسازی استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند تا بهره‌وری بیشتری داشته باشید و کاراتر از رویت در تاسیسات استفاده کنید.
 • تخمین دقیق موارد پروژه: Revit MEP دارای یک پایگاه داده از تمام مواردی است که در مدلسازی به آن نیاز دارید. فمیلی و آبجکت‌ها در تاسیسات رویت سبب کاهش هدر رفت زمان شده و شما را به برنامه زمانی می‌رساند.
 • تبدیل طرح شماتیک تاسیسات به طراحی دقیق: به جای ترسیم دو بعدی تاسیسات یا تک خطی آنها، به سادگی در رویت مپ مدل سه بعدی داشته باشید.
 • همسازی Revit MEP با نویس ورک: خروجی کامل از لینک دو نرم افزار و جلوگیری از افزایش هزینه‌ها بر اثر دوباره‌کاری.

 

معرفی برنامه revit mep

ویدیو رایگان revit mep تدریس توسط مهندس امیر کرمی

 

معرفی برنامه revit mep و ویژگی‌ها مهم آن

در این برنامه شما امکان کد گذاری را دارید و در واقع می‌توانید به صورت خودکار به بررسی بصری نقشه‌ها و الزامات طراحی و استانداردها بپردازید. ویژگی دیگر این برنامه مدلسازی پارامتریک بر اساس اطلاعات طراحی با استفاده از مدل هوشمند بیم است. رویت تاسیسات می‌تواند هر عنصر را به طور چندگانه بررسی کند؛ به عنوان مثال، بررسی دسترسی به اطلاعات سرعت حرکت مواد در داکت، اندازه و افت فشار داکت را می‌توانید با آن انجام دهید.

همچنین مدل طراحی کار شده در Revit MEP می‌تواند مستقیما به پروژه متصل شده در حالی که همزمان توسط سهامداران پروژه در دست بررسی است. این به شما امکان می‌دهد بدون ارسال تعداد زیادی اطلاعات، از زوایای مختلف به سهامداران آگاهی داده و در وقت و هزینه صرفه‌جویی کنید.

این نرم افزار به شما خروجی در فرمت استاندارد .dwg می‌دهد. در خیلی از موارد به نقشه‌های دوبعدی اتوکد نیازمند هستیم. لایه‌بندی دقیق رویت مپ امکان تولید سریع نقشه‌های دوبعدی می‌دهد. به علاوه به روزرسانی خودکار نما و مقاطع با ایجاد تغییرات یکی دیگر از نکات مثبت این برنامه است. افرادی که پیشتر با رویت کار کرده‌اند با این خصیصه مثبت آن به خوبی آشنا هستند. در Revit MEP نیز با تغییر یک لوله، جابجایی یک دیوار یا عبور تاسیسات از نما، می‌توانید تغییرات را آنی مشاهده کنید.

 

سخن آخر بن رو کالج

در نهایت حالا که متوجه شدید revit mep چیست و چه ویژگی‌هایی دارد، باید بدانید که، Revit MEP به ایجاد Coordination Modeling به صورت سه بعدی بین اجزای مکانیکی، الکتریکی و دیگر تاسیسات ساختمان کمک می‌کند. این برنامه به همه عوامل دخیل در پروژه اعم از پیمانکاران و سازندگان امکان می‌دهد به راحتی مدل خود را با یکدیگر مبادله کرده، تصمیم‌های صحیح بگیرند و ارتباط برقرار کنند. پکیج آموزش رویت تاسیسات بن رو کالج می‌تواند نکات بیشتری درباره این نرم افزار را در اختیار شما بگذارد. این پکیج با ۱۳ فصل آموزشی، بالغ بر ۵۰ ساعت محتوای آموزشی مرتبط با Revit MEP دارد.

از جمله سرفصل‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد تمپلیت برای رویت تاسیسات
 • مبحث‌های داکت و پایپ به طور مفصل
 • سیستم اطفاء حریق
 • نقشه‌خوانی و آشنایی با سیستم‌های سرمایش گرمایش و ‌آبرسانی
 • آبجکت تاسیسات رویت
 • شیت بندی

Rating 3.50 from 2 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید