سبد خرید

بررسی جدیدترین ویژگی های اتوکد 2024

بررسی جدیدترین ویژگی های اتوکد 2024

شرکت Autodesk هر سال یک نسخه به روز شده از نرم افزار کاربردی، معروف و همه کاره خود را منتشر می‌کند. این نرم افزار توسط افراد مختلف و به خصوص معماران، مهندسان یا طراحان مورد استفاده قرار می‌گیرد. نرم افزار اتوکد بیش از سه دهه است که پیشروترین نرم افزار طراحی به کمک رایانه بوده و در حال حاضر آخرین نسخه آن، یعنی آپدیت نرم افزار اتوکد 2024، ویژگی‌ها و ابزارهای جدید و هیجان‌انگیزی را ارائه می‌دهد. این آپدیت‌های سالانه، فناوری‌های جدید و ویژگی‌های نوآورانه‌ای را در نرم افزار ایجاد می‌کند. هدف از این به‌روزرسانی‌ها، کارآمدتر و هوشمندتر شدن نرم افزار اتوکد نسبت به گذشته است که در نهایت کیفیت کار پروژه را بهبود می‌بخشد.

 

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالاً قصد آشنایی بیشتر با نرم افزار اتوکد 2024 و قابلیت‌های جدید آن را دارید. پس بیایید با هم نگاهی به اتوکد 2024 بیاندازیم.

 


 

اتوکد 2024

 

معرفی نرم افزار اتوکد

نرم افزار اتوکد یک ابزار کاربردی برای معماران و طراحان است که توسط کمپانی معروف Autodesk توسعه می‌یابد. نرم افزار اتوکد، عمدتاً درنقشه‌کشی‌های دوبعدی کاربرد دارد. در دهه 1980 این نرم افزار، به عنوان یک راه حل طراحی برای معماران و مهندسان ایجاد و تولید شد. از آن زمان به بعد، اتوکد در صنایع مختلف از جمله ساخت و ساز و طراحی داخلی محبوب شد. این نرم افزار امکان ایجاد نقشه‌های دقیق از ساختمان‌ها، اشیاء، مناظر، پلان خانه‌ها و چیدمان‌ها را فراهم می‌کند. به علاوه نیاز به طراحی‌های دستی و صرف زمان‌های طولانی جهت تهیه نقشه‌ها را از بین می‌برد.

اگر تمایل به آشنایی بیشتر با نرم افزار اتوکد و کاربرد آن در دنیای معماری دارید، بر روی لینک کلیک کنید.

 

Start tab و منوی جدید اتوکد 2024

تب Start ممکن است به نظر برخی افراد چیزی غیرضروری به نظر برسد. بااین‌حال، تب start همان چیزی است که به استقبال کاربران نرم افزار می‌رود و آن را به یکی از مهم‌ترین عملکردها در اتوکد تبدیل می‌کند. نسخه 2024 نرم افزار اتوکد، جستجوی اسناد اخیر را در Start Tab آسان‌تر می‌کند. فایل‌هایی که اخیراً استفاده شده‌اند را می‌توان بر اساس نام یا آخرین بازدید مرتب‌سازی کرد. این قابلیت باعث می‌شود گرفتن نسخه پشتیبان از جایی که کاربر کار را ترک کرده آسان‌تر شود. کادر جستجو، امکان جستجوی اسناد اخیر بر اساس نام فایل یا مسیر فایل را فراهم می‌کند و اسناد اخیر را می‌توان در تب Start پین کرد تا برای جلسات آینده به‌آسانی در دسترس باشند.

همچنین دو منوی جدید به اتوکد 2024 اضافه شده‌اند. منوی File Tab که در سمت چپ تب Start قرار دارد، جایگزین منوی قبلی می‌شود و به کاربر اجازه می‌دهد تا به سرعت نقشه‌های جدید ایجاد کند. همچنین با سرعت تمام نقشه‌های موجود را باز کند، تمام نقشه‌های باز را ذخیره کند یا همه نقشه‌های باز را ببندد.

منوی برگه Layout در سمت چپ برگه Model قرار دارد و به کاربران اجازه می‌دهد Layoutهای جدید را از ابتدا ایجاد کنند. همچنین به بخش مدیریت صفحه دسترسی داشته باشند و موقعیت منوی برگه Layout را تغییر دهند.

 

Activity Insights، پیگیری آسان تغییرات

این ویژگی جدید نرم افزار اتوکد، روش جدیدی برای پیگیری پیشرفت‌ها و مشاهده تغییرات در اتوکد 2024 ارائه می‌دهد. Activity Insights رویدادها را هر بار که یک فایل طراحی در اتوکد باز می‌شود و یا تغییر می‌کند، ثبت می‌کند. همچنین می‌تواند برخی از اقدامات انجام شده خارج از اتوکد، مانند تغییر نام یا کپی فایل‌ها در Windows Explorer را ردیابی کند.

هنگامی که یک طرح جدید ایجاد می‌شود، پایگاه داده Activity Insights می‌تواند رویدادهای قبلاً اجرا شده را بازیابی کند. این قابلیت، مکان‌یابی و رفع اشتباهات انجام شده در یک پروژه را آسان‌تر می‌کند. این موارد به‌صورت زمان‌بندی‌شده، در بخش Activity Insights نشان داده می‌شوند. همان‌طور که بر روی پروژه خود کار می‌کنید، رویدادها به طور هم‌زمان در پایگاه داده نوشته می‌شوند و برای بازیابی در هر زمانی در دسترس هستند. این ویژگی به پر کردن شکاف‌های اطلاعاتی در گردش‌های کاری شما کمک بسیاری می‌کند.

 

قابلیت های اتوکد

 

Smart Block Functional یا بلاک‌‌های هوشمند

این ویژگی، یک ابزار فوق‌العاده است. تصور کنید در نقشه‌هایتان از یک نوع بلاک صندلی خاص استفاده کرده‌اید. حالا اگر بخواهید این بلاک‌ها را با یک مدل صندلی دیگر جایگزین کنید، می‌توانید آن‌ها را انتخاب کرده و سپس با دستور replace کل بلاک‌ها را تغییر دهید. در نسخه‌های قبلی، قراردادن بلاک‌ها هرگز به این آسانی نبوده است. اما نسخه جدید به شما این امکان را می‌دهد تا سرعت استفاده از بلاک را بالا ببرید.

 

نرم افزار اتوکد 2024

 

Import and Markup Assist، یک قابلیت شگفت‌انگیز

تصور کنید یک فایل PDF از مدیر یا یکی از همکارانتان دریافت کرده‌اید و آنها موارد و نکاتی را به این فایل اضافه کرده‌اند. (حتی به صورت دست نوشته) بنابراین، زمانی که فایل را دریافت کرده و آن را به اتوکد وارد می‌کنید، در آنجا به یک ابزار مهم نیاز دارید که بتواند به طور خودکار نشانه‌ها را ردیابی کرده و تشخیص دهد. از دیگر ویژگی‌های این برنامه وجود دستور “remove” در میان فایل pdf است.

به علاوه در جدیدترین آپدیت نرم افزار اتوکد 2024 این برنامه می‌تواند از دستوراتی دیگر مانند “move” در فایل pdf هم استفاده کند.

حتی اگر از طراحی خود نسخه چاپی دارید که حاوی یادداشت‌های بازبینی دست نویس است، می‌توانید از نسخه چاپ شده عکس بگیرید و سپس آن را به صورت JPG یا PNG وارد اتوکد کنید. فایل وارد شده به طور خودکار در بالای فایل طراحی در یک ردیابی جدید قرار می‌گیرد.

این قابلیت همچنین امکان استفاده از متن (دست نویس و…) را برای افزودن یا جایگزینی متن در اتوکد MTEXT یا DTEXT می‌دهد. برای اطمینان از روشن بودن این قابلیت، بررسی کنید که Traceback and markup help فعال باشد تا به راحتی بتوانید از این مزیت فوق‌العاده اتوکد 2024 استفاده کنید.

 

قابلیت های جدید اتوکد

 

پشتیبانی از اپل

اتوکد 2024 اکنون به طور خاص بر روی سیستم های مک (تراشه های M1 و M2) به راحتی اجرا می شود. پشتیبانی از Apple Silicon می تواند عملکرد کلی را تا دو برابر در مقایسه با نسخه 2023 افزایش دهد.

 

اتوکد، در هر زمان و هر مکان

نسخه اتوکد وب (AutoCAD Web) را می‌توان از طریق تلفن همراه، لپ تاپ یا در هر کجا که هستید، نه فقط از رایانه شخصی خود، مشاهده و نقشه‌های خود را ویرایش کنید. نکته جالب‌تر این است 30 سال پیش و قبل از آپدیت نرم افزار اتوکد، برای کار با این برنامه نیاز به work sation بود. در حالی که امروزه شما جهت استفاده از اتوکد می‌توانید در هر کجا که باشید از تلفن همراه خود نیز استفاده کنید، حتی زمانی که در محل پروژه برای بررسی ابعاد زمین و یا خارج از زمین پروژه هستید.

نرم افزار اتوکد نسخه وب

تفاوت اتوکد 2024 با نسخه های قبلی

بعد از آپدیت نرم افزار اتوکد 2024 ، این برنامه در زمینه گرافیک دوبعدی و همچنین جابجایی بین برگه‌ها تا 9 برابر سریع‌تر از اتوکد 2023 و نسخه‌های قبل‌تر این نرم افزار عمل می‌کند. نحوه کار با اتوکد 2024 تا 2 برابر سریع‌تر از اتوکد 2023 است.‌

 

سخن پایانی بن رو کالج

این به‌روزرسانی و جدیدترین آپدیت نرم افزار اتوکد، میان طراحان و معماران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. زیرا بر کارایی و بهبود جریان پروژه تأثیر زیادی گذاشته و نسخه اصلاح‌ شده‌تری را در مقایسه با نسخه‌های قبلی ایجاد می‌کنند.

چه مبتدی باشید و چه حرفه‌ای، استفاده از آپدیت نرم افزار اتوکد، به دلیل قابلیت‌های گسترده و کاربردی خود می‌تواند در روند طراحی پروژه‌ها به شما کمک بسیاری کند. اگر تاکنون به یادگیری این نرم افزار محبوب و پرکاربرد نپرداخته‌اید، مجموعه بن رو کالج، مرجع تخصصی آموزش نرم افزارهای معماری، پکیج آموزشی جامع اتوکد را در اختیار شما کاربران قرار داده است تا صفر تا صد این نرم افزار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراگیرید.

Rating 3.16 from 19 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید