سبد خرید

آشنایی با رویت سازه (Revit Structure) – بخش دوم

آشنایی با رویت سازه (Revit Structure) – بخش دوم

به طور کلی نرم افزار رویت در حال ایجاد انقلاب در حوزه ساختمان است. با اینکه این نرم افزار معرفی سال ۲۰۰۰ اتودسک است اما کمتر شرکت‌‌های معماری از Revit Structure و Revit MEP استفاده می‌کنند. آموزش revit structure صرفا برای بهتر بودن در مهندسی سازه توسط افراد و شرکت‌ها استفاده نمی‌شود. بلکه یک ابزار ارزشمند در مدیریت پروژه و مهارتی برتر در صنعت ساختمان برای دقت و سودآوری شرکت‌هاست. بنابراین گذراندن یک دوره آموزش رویت تاسیسات می‌تواند به شما در پیشرفت در این زمینه کمک شایانی کند. در ابتدا به صورت مختصر به معرفی آموزش revit structure می‌پردازیم. سپس مزایای آن و راه‌های آموزش رایگان آن را معرفی می‌کنیم. در این مقاله به سوالات زیر پاسخ می‌دهیم:

  • چرا دانشجویان بهتر است دوره آموزش رویت تاسیسات را بگذرانند؟
  • نحوه استفاده از آموزش revit structure
  • تفاوت رویت سازه با رویت معماری و مپ
  • ارتباط Revit Structure به رویت معماری

 

چرا دانشجویان بهتر است دوره آموزش رویت تاسیسات را بگذرانند؟

در درجه اول، آموزش revit structure به شما فرصت‌های بیشتری برای کارآموزی در شرکت‌های معتبر می‌دهد. همه ما می‌دانیم دوره کارآموزی پله‌‌ای برای رسیدن به جایگاه‌‌های بهتر است. در دوره آموزش رویت تاسیسات مهارت‌هایی به دست می‌آورید که شما را در رقابت سایر دانشجویان هنگام عقد قرارداد با شرکت‌ها جلو می‌اندازد. شرکت‌های معماری همواره به دنبال کاندیدهایی هستند که دانش عمیق‌تری از نرم‌افزارها دارند و در هنگام رویارویی با مدل‌های پیچیده، سریع‌تر به اقدامات لازم می‌رسند.

در درجه بعد، وقتی شما نمونه کار از Revit Structure در پورتفولیوی خود قرار می‌دهید به کارفرمایان این اطمینان را می‌دهید که درک صحیحی از نرم افزار رویت و مدل اطلاعات ساختمان بیم دارید. آن‌ها هر ساله هزینه گزافی برای اسناد کاغذی و تکرار مدارک پرداخت می‌کنند و رویت استراکچر یک میان‌بر ارزان است. هیچ شکی نیست که در صورت حرفه‌ای بودن در رویت و شاخه‌‌های آن می‌توانید به عنوان فریلنسر در شرکت‌های معماری مشغول به درآمدزایی شوید.

 

نحوه استفاده از آموزش revit structure

دنیای رویت استراکچر دنیایی پیچیده است. در واقع می‌توان گفت که دنیای سازه این گونه است. شما برای پیشبرد سریع آموزش‌های خود در رویت سازه ابتدا باید دانش کلی درباره مباحث اجرایی و نحوه ساخت در سازه‌های ساختمانی را کسب کرده باشید. سپس می‌توانید روابط و مدلسازی‌های آن را درک کنید. فراموش نکنید که نباید زمان زیادی را در ایجاد طرح‌های دو بعدی صرف کنید. شما می‌توانید عمده کارهایتان را در به صورت سه بعدی پیش ببرید. ابزارهای رویت سازه برای این مساله بسیار بهینه طراحی شده‌اند.

بخش مهمی از آموزش revit structure به خاطر سپردن محل اجرای عملکردهای مختلف در برنامه است. دستورهای رویت سازه یک باره اجرا و تمام نمی‌شوند و در مرحله‌های مختلف اطلاعات دقیق از شما می‌خواهند. برای مثال هنگام اجرای فقط یک پله ماسونری در رویت بایستی حداقل ۵ تنظیم رانر، ارتفاع پله، جهت آن و اندازه پیشانی و کف آن را مشخص کنید. دقت و توجه به باکس‌ها و خطاهایی که رویت به شما می‌دهد سهم زیادی در سرعت عمل دارند.

 

آموزش revit structure

 

ویدئو مدلسازی پله در نرم افزار رویت در بن رو کالج

 

تفاوت رویت سازه با رویت معماری و مپ

دوره آموزش رویت تاسیسات روی جنبه‌های معمارانه یک ساختمان متمرکز است. عناصری مانند دیوارها، طبقات، سقف‌ها، پله‌‌ها، درها و الی آخر. رویت تاسیسات یا Revit MEP، همانطور که از نامش پیداست متمرکز بر جنبه‌های مکانیکال، الکتریکال و لوله‌کشی ساختمان‌هاست؛ و در نهایت رویت سازه چنانچه پیشتر ذکر شده‌است مرتبط با مسائل سازه‌ای ساختمان است.

بدون شک هر یک از ۳ مورد فوق در برنامه رویت با یکدیگر همپوشانی دارند. با این حال اگر محیط نرم‌افزار را برای Revit Structure و دو رویت دیگر مقایسه کنیم تفاوت‌های ناچیزی خواهیم دید که البته نوار اصلی نرم افزار که عناصر پایه در آن قرار گرفته برای همه متفاوت است.

 

ارتباط Revit Structure به رویت معماری

این کار برای مهندسان سازه نقطه شروعی برای طراحی خود بر اساس هدف طراحی معماری است و به طور پیوسته و دقیق می‌توان تغییرات ایجاد شده توسط معماران را در آن پیگیری و بررسی کرد. به صورت متقابل معماران هم می‌توانند با لینک Revit Structure به رویت معماری از این مزایا بهره‌مند شوند. در واقع با تغییرات روی مدلی که به صورت مشترک در حال تولید و استفاده است، با هر تغییری در هر بخش، گروه دیگر می‌تواند تصمیمات خود را به روز کند.

به عنوان مثال مهندسان سازه با شروع کار در Revit Structure، سازه ابتدایی یک پروژه، نماهای مطلوب و پارامترهای لازم را طراحی کرده و به عنوان پروژه پیش‌فرض (Project Template) ذخیره می‌کند. مدلسازان در رویت معماری با گشایش آن فایل دسترسی به موارد ابتدایی سازه دارند و می‌توانند طرح را منطبق با آن پیش ببرند.

به طور متقابل ممکن است ابتدای پروژه‌ای در رویت معماری مدل شده باشد و سپس به دست گروه سازه برسد. مسلما در طرح معماری تراز طبقات یا همان لول‌ها در رویت (Levels)، شبکه ستون‌گذاری (Grids) و ستون‌‌ها (Columns) ایجاد و طراحی مطابق آن انجام شده‌است. با لینک شدن این پروژه در Revit Structure، ابزارهای لازم برای تبدیل این عناصر به عناصر سازه‌ای وجود دارد و به راحتی سازه قابل محاسبه و تحلیل می‌شود.

بخشی از چالش‌های مهندسان معمار و سازه در طراحی ساختمان مربوط به مسائل زیبایی شناختی طرح نسبت به سازه است. در رویت معماری ممکن است عناصر سازه توسط تیم طراحی معماری مدل شده‌باشد؛ مواردی مثل تیرهای سازه‌ای در سقف یا بخشی از پروفیل تیر در نما که به خصوص به لحاظ بصری برای تیم معماری مهم هستند. با باز شدن چنین فایلی در Revit Structure، مهندسان سازه به علت آنکه بایستی در برابر سازه پاسخگو و مسئولیت‌پذیر هستند می‌توانند صرفا با کنترل تنظیمات ظاهر در نمایش عناصر (Visibility Graphic)، به ایجاد سیستم سازه‌ای مطلوب خود اقدام کند و به طور همزمان از عناصر سازه‌ای بصری مراقبت کند.

 

جمع‌بندی

به همه دانشجویان رشته معماری توصیه می‌کنیم که حداقل نکات کلی را درباره این مباحث از دوره آموزش رویت تاسیسات و آموزش revit structure کسب کنید. ما در سایت بن رو کالج تمام تلاش خود را بر بالا بردن اطلاعات دانشجویان رشته معماری در مورد نرم افزارهای این رشته قرار داده‌ایم. شما می‌توانید با ویدیوها، مقالات و دوره‌هایی که در این سایت به طور رایگان برایتان طراحی شده است جایگاه بهتری در شرکت‌های معماری پیدا کنید و مهارت‌های خود را افزایش دهید.

 

پکیج آموزشی

Revit Coordination

دوره پیشرفته رویت
آشنایی با رویت سازه (Revit Structure) – بخش دوم - بن رو کالج

Rating 0.00 from 0 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید