۱ سبد خرید

برگ برنده استفاده از رویت معماری در مقابل نرم افزار راینو تری دی

برگ برنده استفاده از رویت معماری در مقابل نرم افزار راینو تری دی

در مقاله قبلی به معرفی کلی Revit Architecture و Rhino 3D پرداختیم. در اینجا به تفاوت‌های راینو و رویت می پردازیم و همچنین مزایای هر یک را شرح می دهیم. در ادامه بدون فوت وقت درباره برگ برنده هر دو نرم افزار صحبت خواهیم کرد و نکاتی را درباره آموزش Revit Architecture و Rhino مرور می‌کنیم. اگر می خواهید کاربرد راینو در معماری و ۷ مزایای استفاده از rhino را بخوانید روی لینک کلیک کنید.

مهم‌ترین دلیل استفاده از رویت معماری

اگر شما یک دانشجو باشید و نیاز شما از نرم افزار در حد مدلسازی ساده تا حرفه‌ای و گرفتن خروجی‌های با کیفیت برای ژوژمان‌ها باشد، استفاده از رویت معماری به کار شما بسیار سرعت می‌بخشد. این نرم افزار همزمان درک یکپارچه‌ای از فضا، فرم و سازه برایتان ایجاد می‌کند. یکی از اصلی‌ترین دلایل برای اینکه رویت را دانلود و نصب کرده و دوره رویت معماری را تهیه کنید همین است که با مدلسازی صرف، به همه نقشه‌‌های لازم اعم از پلان، برش و نما، در همه حالت‌های طبقات، معکوس، نیم‌طبقه، بام، محوطه، برش-نما و برش-پرسپکتیو به طور درجا دسترسی خواهید داشت.
اما بازی عوض خواهد شد اگر، شما یک شرکت معماری و ساختمان یا یک پیمانکار همراه با گروه‌های طراحی و سازه باشید. امکان به اشتراک‌گذاری مدل سه بعدی و کار کردن روی یک مدل برای دست‌اندرکاران مختلف ساختمان امری حیاتی‌ست. پشتیبانی Revit Architecture از Revit Structure و Revit MEP و برخورداری اتودسک رویت از بانک داده‌های صحیح ساختمانی به صورت آنلاین و ورود دستی، اجازه هماهنگی و کار همزمان را به تیم‌های مختلف ساختمانی در طراحی پروژه‌های کلان می‌دهد.
هیچ چیز مهم‌تر از کاهش زمان پروسه طراحی تا ساخت برای سود پروژه‌ها در شرکت‌های معماری نیست.
برای آشنایی بیشتر درباره هماهنگی بین تیم‌های مختلف و چگونگی کار Revit Architecture در این ماجرا به پکیج Revit Coordination مراجعه کنید.
دلیل دوم و طلایی در استفاده از Revit Architecture پشتیبانی آن از مدل اطلاعات ساختمان (BIM) برای شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی ساختمانی است. اتصال رویت به دنیای واقعیت و پاسخ به اغلب چالش‌های تکنولوژی و ساخت در این نرم افزار محقق می‌شود.

تفاوت‌های راینو و رویت برای مدلسازی معماری

هیچ فرم منحنی نیست که راینو نتواند آن را تولید کند. مادامی‌ که شما بتوانید با ذهنیت ریاضی از پنل‌های راینو برای تولید مدل خود استفاده کنید این نرم افزار در خدمت شماست. همچنین پلاگین گرس هاپر علاوه بر سرعت بخشیدن به فرایند مدلسازی‌های معمول، امکان مدلسازی پارامتریک برای پوسته‌ها و فرم‌‌های تابع از الگو را به شما می‌دهد که تحت تاثیر متغیرها در الگوریتم‌های مختلف دگرگون شده‌اند. این یکی از تفاوت‌های راینو و رویت است.
بنابراین طراحی فضاهای یکپارچه مانند پلازا با ستون‌هایی یکپارچه، سقف‌های فضاهای چند عملکردی، فرم‌های انتزاعی و بدیع الهام گرفته‌شده از طبیعت، پوسته‌های حساس به آسایش حرارتی، تبعیت از الگوریتم‌هایی که با یک کانسپت دگردیسی می‌کنند و مانند آن تخصص راینو در مدلسازی است.

استفاده از رویت معماری

آموزش استفاده از رویت معماری در مقابل نرم افزار راینو

کتاب‌های خودآموز نرم‌افزارها یک روش مطلوب برای بسیاری از افرادی است که توانایی خودآموزی دارند. این کتاب‌ها قدم قدم به معرفی نرم‌افزار و کار با آن می‌پردازد. اتفاقا مجموعه بن‌رو کالج در حال تالیف کتاب جامع آموزش Revit Architecture است که تحت عنوان آموزش جامع رویت و ترسیم فاز ۲ در رویت به بازار عرضه خواهد شد.
راه دیگر یادگیری Revit Architecture و Rhino دوره‌های رایگان در یوتیوب و آپارات یا pdf های پراکنده روی صفحات وب است. بدون شک شما می‌توانید پیش از تهیه پک های آموزشی رویت و راینو، خودتان با نرم افزار کار کرده و ببینید با کدام نرم افزار ارتباط بهتری می‌گیرید. البته که طبق آنچه تا الان تحلیل شد هیچکدام از Revit Architecture و Rhino جای یکدیگر در مدلسازی معماری را نخواهند گرفت و بسته به هدف و نوع کار شما، استفاده متفاوت خواهد بود.
با این وجود اگر استمرار در یادگیری شخصی ندارید پیشنهاد می‌کنیم از پکیج‌های آموزشی استفاده کنید. امروزه بیش از ۸۰ درصد شرکت‌های معماری و ساختمان از اتودسک رویت و راینو استفاده می‌کنند. این در حالی است که اغلب افراد به صورت خود‌آموز آموخته‌اند از این دو نرم افزار به صورت ابتدایی استفاده کنند. با توجه به این دو نکته باید متوجه باشید که Revit Architecture و راینو پتانسیل‌های زیادی دارند که برگ برنده شما در استخدام‌های شرکت‌های برتر معماری داخلی و خارج ایران خواهند بود اگر شما به طور کامل به زیر و بم آن مسلط باشید.

سخن پایانی بن رو کالج

اگر با استفاده از رویت معماری به صورت کامل و دقیق آشنایی کامل ندارید یا می خواهید در استفاده از آن حرفه ای تر شوید بهتر است آموزش های رایگان بن رو کالج یا پکیج های رویت بن رو کالج را تهیه کنید. این آموزش ها به نحوی طراحی شده اند که شما پس از مشاهده ویدیوهای مربوطه می توانید به راحتی از این نرم افزار به صورت حرفه ای استفاده کنید. حتی پس از گذراندن دوره می توانید استخدام شرکت های معماری معروف شوید.

 

پکیج آموزشی

Revit Coordination

دوره پیشرفته رویت
برگ برنده استفاده از رویت معماری در مقابل نرم افزار راینو تری دی - بن رو کالج

Rating 3.50 from 4 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید