سبد خرید

ویدیو رایگان آموزش داینامو تمرین ایجاد فرم پارامتریک با خطوط

در بسیاری از موارد در آموزش نرم افزار داینامو نیاز است برای ایجاد فرم‌های پارامتریک، ابتدا یکسری خط و نقطه به صورت پارامتریک ایجاد کنیم و بعد با استفاده از آ‌ن‌ها به فرم مورد نظرمان برسیم. برای این‌کار نیاز است به نحوه ایجاد اعداد متوالی در code blockها به خوبی مسلط باشید. به دلیل اینکه نیاز است تا بتوانید تعداد اعداد و فواصل آ‌ن‌ها را تنظیم کنید. سپس می‌توانید از آن اعداد برای ایجاد نقاط در نود point by coordinates استفاده کنید.

همچنین می‌توانید با استفاده از نود line،  نقاط لیست‌های مختلف را بهم وصل و خطوط فرم را ایجاد کنید. از مزیت‌های استفاده از تولید اعداد متوالی در code blockها این است که می‌توانید به یکباره خروجی‌هایی که تولید می‌کنید را به point by coordinates بدهید و تعداد زیادی نقطه با آن تولید کنید. برای ایجاد اعداد متوالی در code blockها سه حالت زیر استفاده می‌شود که می‌توان با هر کدام از ‌آن‌ها طبق نیاز خروجی‌های متفاوتی تولید کرد.

حالت اول: A .. B .. n

حالت دوم: A .. #B .. n

حالت سوم: A .. B .. #n

آشنایی با ویدیو رایگان آموزش داینامو :

در آموزش نرم افزار داینامو با استفاده از یک integer slider می‌توانید اعداد ورودی را تغییر بدهید و فرم ایجاد شده را کنترل کنید و در واقع آن را به صورت پارامتریک دربیاوردید. در این ویدیو رایگان آموزش داینامو در یک مثال، کاربرد ایجاد اعداد متوالی در code blockها را برای ساخت یک فرم‌ تمرین کرده‌ایم. همچنین در داینامو می‌توانید با استفاده از Nodeهایی که مربوط به لیست‌ها هستند مانندlist shuffle, list transpose, list drop, list chop, list flatten, list reverse روی خروجی‌های لیست‌ها تغییراتی ایجاد کنید.

برای کار با داینامو و رسیدن به نتایج دلخواه حتما لازم است کاربردهای استفاده از ‌این Nodeها را بدانید. با استفاده از Nodeهای مربوط به لیست در داینامو می‌توانید روی خروجی‌های یک لیست تغییراتی ایجاد کنید و در واقع عملیات‌های مختلفی را روی آن‌ها پیاده کنید.

به عنوان مثال نود list reverse که در این ویدیو استفاده شده است برای برعکس کردن ترتیب قرارگیری عناصر یک لیست استفاده می‌شود. برای انجام این کار، لیستی را که می‌خواهیم ترتیب آن را عوض کنیم، در list reverse وارد می‌کنیم و list reverse یک خروجی با ترتیب برعکس به ما می‌دهد. مثلا اگر لیست با عناصر (1, 2, 3, 4, 5) را به list reverse بدهیم، خروجی(5, 4, 3, 2, 1)  را دریافت می‌کنیم.

توضیحاتی درباره آموزش نرم افزار داینامو و کاربرد‌های آن:

داینامو یک پلاگین کاربردی برای رویت محسوب می‌شود که می‌تواند تاثیر زیادی بر روی سرعت و دقت فرآیند مدلسازی اطلاعات ساختمان داشته باشد. بنابراین با استفاده از آن می‌توانید از انجام کارهای تکراری و خسته کننده در فرآیند مدلسازی جلوگیری کنید. از کاربرد‌های داینامو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-مدلسازی سه بعدی و طراحی پارامتریک: با استفاده از ابزارهایی که برای تولید اتوماتیک آبجکت‌ها در داینامو وجود دارند می‌توانید آبجکت‌ها و پارامترهای مورد نیازتان را به مدل سه بعدی اضافه کنید. هم‌چنین می‌توانید با آن طرح‌های پارامتریک را ایجاد کنید.

2-اتصال اطلاعات با برنامه‌های خارجی: داینامو امکان تبادل اطلاعات بین رویت ، نرم‌افزارها و سایر پلاگین‌ها را به کاربران می دهد که باعث می‌شود اطلاعات مدل رویت با داده‌های خارجی مثل جداول Excel هماهنگ و به‌روز رسانی شوند. این اطلاعات می‌توانند در تحلیل‌ها و محاسبات استفاده شوند.

۳-خودکار کردن فرآیند‌های طراحی:‌ با استفاده از پلاگین داینامو می‌توانید کارهای تکراری در رویت را به صورت خودکار انجام دهید. در این صورت امکان مدل‌ کردن ساختمان و اضافه کردن اطلاعات به آن با جزئیات بیشتر و پیچیده‌تر وجود دارد. بدیهی است با داشتن این امکانات می‌توان در زمان و تعداد نیروی کاری صرفه‌جویی کرد.

۴-تجزیه و تحلیل و بهبود عملکرد: با استفاده از آموزش نرم افزار داینامو می‌توانید روی مدل رویت تحلیل‌ها و شبیه‌سازی‌های پیچیده را انجام دهید و سازه، انرژی، روشنایی و پارامترهای دیگر ساختمان را ارزیابی کنید. بنابراین محاسبات و ارزیابی‌ها دقیقی را می‌توانید روی مدل سه بعدی داشته باشید.

 

پکیج آموزشی

Dynamo Studio

آموزش جامع داینامو

دوره آموزش داینامو

Rating 0.00 from 0 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید