سبد خرید

دسته‌بندی اصلی دانلود پکیج آبجکت رویت تأسیسات گرمایشی و شومینه:

تجهیزات و تأسیسات گرمایشی – HVAC – طراحی محوطه

دسته‌بندی:

شومینه و آتش‌دان

توضیحات دانلود پکیج آبجکت رویت تأسیسات گرمایشی و شومینه

یکی از بخش‌های اساسی یک پروژه ساختمانی، تأسیسات و تجهیزات گرمایشی آن است که از طریق عناصر مختلفی انجام می‌شود؛ برخی از این عناصر، ماهیتی سنتی‌تر دارند و در معماری، دارای نمودی چشمگیرتر و با تأثیرگذاری بیشتر هستند. به نوعی که اهمیت کارکرد آن‌ها، یعنی ایجاد گرمایش، در مواردی کمتر از اهمیت تأثیر زیبایی‌شناسانه‌ای است که در فضای معماری دارند. از این عناصر، می‌توان به شومینه، آتش‌دان، اجاق یا بخاری دیواری اشاره کرد به دلیل ماهیت ساختمانی خود، یکی از عناصر تشکیل‌دهنده فضای معماری هستند. دانلود پکیج آبجکت رویت تأسیسات گرمایشی و شومینه را در بخش جعبه دانلود در انتهای صفحه ببینید.

حضور شومینه در یک فضا، فارغ از جانمایی آن، اشاره به یک تمرکز و فضای توقف، نشیمن، تجمع و گردهمایی با محوریت شومینه است. تأثیرگذاری این عنصر، به قدری چشمگیر است که تمرکز بصری را نیز در زمانی کوتاه، به خود معطوف می‌کند؛ بنابراین، جانمایی هوشمندانه آن، می‌تواند نقش به‌سزایی در ارتقای کیفیت فضا و بهبود ارائه ایده‌های طراح داشته‌باشد. شومینه، می‌تواند آن اتفاق شاخصی باشد که دیگر اتفاقات جاری در فضا، پیرامون آن تعریف شوند و شکل بگیرند.

در کنار گرمایش، برخی از انواع شومینه، کارکردهای دیگری را نیز می‌پذیرند؛ نظیر اجاق دیواری که از طریق آن، در نقش محلی جدا از آشپزخانه، برای پخت انواعی از غذاها، ظاهر می‌شوند. این نوع کارکردهای جانبی، می‌توانند بسته به ایده طراح، با در نظر گرفتن جزئیاتی تکمیلی، کارامدی بیشتری پیدا کنند؛ همچنین، از این طریق، تأثیرگذاری شومینه در ساختمان، بیش از پیش می‌شود. فارغ از حضور شومینه در فضای داخلی، انواعی از آن در فضاهای خارجی، باز و نیمه‌باز نیز وجود دارند. در چنین فضاهایی نیز، شومینه، با نام‌های مختلفی نظیر آتش‌دان، نقش ایجاد تمرکز و فضای تجمع را در کنار ایجاد گرمایش، ایفا می‌کند. همچنین، کارکردهای جانبی شومینه، مانند محل پخت غذا، در چنین فضاهایی، رواج بیشتری دارد.

در جانمایی شومینه، دو موضوع عمده در کنار موضوعات مختلف، تأثیرگذار و مهم هستند؛ یکی خطوط طراحی و نقش شومینه به عنوان یک عنصر شاخص و کارکردی معماری در تعریف فضا، و دیگری موضوع خروج دود. خروج دود، به دلیل ماهیت خطرناک خفه‌کنندگی گازهای حاصل از سوختن در شومینه، نیازمند دودکش مناسب است که اهمیت جانمایی صحیح را دوچندان می‌کند. بنابراین، با توجه به ماهیت ساختمانی شومینه و برای استفاده از حداکثر پتانسیل آن، باید جانمایی شومینه در مراحل ابتدایی طراحی، تعیین شود؛ از این طریق، می‌توان جانمایی، طراحی، و شکل‌گیری فضاهای دیگر را نیز انجام داد و دودکش و مجرای خروج دود را نیز تعیین کرد.

در طراحی شومینه، استانداردها و تناسباتی وجود دارند که باید رعایت شوند؛ بنابراین، در اختیار داشتن یک پکیج آبجکت شومینه که این موارد را رعایت کرده‌است، از نیازهای کاربران رویت در این موضوع است؛ نیازی که در سایت بن رو کالج، مرجع آموزش نرم افزارهای معماری، و از طریق دانلود آبجکت رویت، برطرف می‌شود.

دانلود پکیج آبجکت رویت تأسیسات گرمایشی و شومینه بن رو کالج، شامل بیش از 25 نمونه آبجکت شومینه است؛ این پکیج قابل دریافت از طریق دانلود پکیج آبجکت رویت تأسیسات گرمایشی و شومینه، انواع مختلفی از آبجکت شومینه را در بر دارد؛ شومینه‌هایی با هندسه‌ها، طراحی‌ها و مصالح‌های اجرایی مختلف، شومینه‌های معلق، و انواع مورد استفاده در فضاهای باز. می‌توانید این نمونه‌های آبجکت شومینه را به طور مستقیم در پروژه‌های خود به کار ببرید. همچنین، می‌توانید با ویرایش آن‌ها، در زمانی کوتاه، آبجکتی متناسب با نیازهای پروژه، سلیقه و خطوط طراحی خود ایجاد کنید. افزون بر این موارد، نحوه مدل‌سازی چنین آبجکت‌هایی، می‌تواند مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرد و الگویی برای طراحی آبجکت‌های مشابه دیگر شود. می‌توانید این پکیج آبجکت را از طریق دانلود پکیج آبجکت رویت تأسیسات گرمایشی و شومینه در سایت بن رو کالج، دریافت کنید.

 

password فایل : bonrocollege.com

Rating 4.13 from 8 votes

1- آیا دانلودها رایگان هستند؟

فایل‌ها به صورت رایگان در اختیار مخاطبان وب سایت رسمی بن رو کالج قرار گرفته‌اند و برای دانلود فقط کافیست وارد حساب خود شوید.

 

2- چطور دانلود کنیم؟

کافیست بر روی جعبه دانلود کلیک کنید تا لیست فایل‌های قابل دانلود برایتان نمایش داده شود. سپس با کلیک بر روی فایل مورد نظر، می‌توانید پس از ورود به حساب کاربری خود در سایت، فایل را به صورت رایگان دانلود نمایید.

 

3- آیا محدودیتی در تکرار دانلود دارم؟

در حال حاضر در قوانین وبسایت بن رو کالج، محدودیتی برای تعداد دانلودها در نظر گرفته نشده است. شما می‌توانید با خیال راحت این صفحه را با دیگران به اشتراک گذاشته و از آن‌ها هم دعوت کنید تا از این فایل ها استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید