سبد خرید

بهترین دوره های مدلسازی معماری

بهترین دوره های مدلسازی معماری

نرم افزارهای مدلسازی معماری، مانند عصای دست هر معمار و طراحی عمل می‌کنند. داشتن سواد کامپیوتری و نرم افزاری برای انتقال و انعکاس آثار طراحی شده در معماری بسیار حائز اهمیت است. جدا از مهارت‌های فنی، معماران باید صنعت نرم افزار را که یکی از نیازهای عصر تکنولوژی برای ارتباطات است، به‌خوبی بشناسند و در این زمینه مهارت‌های خود را به طور مداوم افزایش دهند. ازآن‌جایی‌که فناوری دیجیتال فرایند طراحی و پیاده‌سازی طرح‌های معماری را کارآمدتر و ساده‌تر می‌کند، بنابراین آموزش دیدن به کمک بهترین دوره‌های مدلسازی در شرایط امروزی بسیار ضروری است.

درحالی‌که پلان‌ها، نقشه‌های دقیق، مفاهیم و تحلیل‌ها زبانی هستند که جامعه معماری می‌تواند یکدیگر را درک کند، مدل‌های سه‌بعدی و تجسم‌ها نیز زبانی هستند که برای عموم مردم و کارفرمایان قابل‌درک هستند. نرم افزارهای متنوعی برای هر دو کاربرد در حال حاضر وجود دارد تا هر طراحی بتواند به یادگیری نرم افزار موردنیاز خود بپردازد.

در ادامه این مقاله بهترین دوره‌های مدلسازی معماری (آنلاین با پرداخت حق اشتراک یا رایگان) از وب‌سایت‌های گوناگون را بررسی می‌کنیم تا شما به‌عنوان یک معمار و طراح بتوانید مهارت‌های نرم ‌افزاری معماری خود را از طریق این دوره‌ها ارتقا دهید.

 
بهترین دوره های مدلسازی
 


 

معرفی نرم افزار راینو

Rhinoceros 3D یک نرم ‌افزار CAD با ابزارهای پیچیده مدلسازی سه‌بعدی است که به شما این امکان را می‌دهد تا اشکال غیرقابل تصوری را با دقت و جزئیات زیاد ایجاد کنید. این نرم افزار با اکثر برنامه‌های طراحی، نمونه‌سازی، پلاگین‌های رندرینگ و تصویرسازی سازگار است.

نرم افزار راینو (همچنین به عنوان Rhino 3D و Rhinoceros شناخته می‌شود.)  در سراسر جهان توسط متخصصان طراحی خلاق در تمام رشته‌های طراحی (از اشیا مقیاس کوچک مانند جواهرات گرفته تا پروژه‌های معماری و شهری در مقیاس بزرگ) استفاده می‌شود.

نرم افزار راینو می‌تواند منحنی‌ها، سطوح NURBS، مدلسازی SubD و مش‌های چندضلعی را ایجاد، ویرایش، تجزیه‌وتحلیل، مستندسازی و رندر کند. هیچ‌گونه محدودیتی در مدلسازی به کمک نرم افزار راینو وجود ندارد. در واقع یادگیری راینو به عنوان یکی از بهترین دوره های مدلسازی اهمیت زیادی برای دانشجویان دارد.

 

نرم افزار راینو

 

دوره آموزشی نرم افزار راینو

دوره آموزشی How to Rhino برای طراحانی که می‌خواهند نرم افزار راینو و پلاگین محبوب آن یعنی Grasshopper را یاد بگیرند، می‌تواند دوره سودمندی باشد. شما با گذراندن این دوره به‌سرعت این نرم افزار پیچیده را که امروزه به طور گسترده‌ای مورد استفاده در دفاتر معماری معروف دنیا است را یاد خواهید گرفت. شما با به‌کارگیری راینو، پتانسیل یا آزادی خود را برای فرم‌های سیال و آزاد و طراحی پارامتریک محدود نخواهید کرد. در مقابل، قادر خواهید بود فرم‌های پیچیده و منحنی را که می‌خواهید ایجاد کنید.

بزرگ‌ترین مشکل این نرم افزار عدم توانایی حل مشکلات به‌تنهایی و نداشتن بستری برای سؤال پرسیدن است. به همین دلیل است که برای داشتن تسلط کامل و رفع مشکلات خود حتماً به این دوره آموزشی نیاز دارید. دیاگرام‌های انفجاری برای ارائه محتوا پس از تولید طرح و مدلسازی، تهیه رندر با پلاگین V-Ray  و تولید انیمیشن با پلاگین Bongo نیز از ویژگی‌هایی است که می‌توانید در این دوره به دست آورید. یک بخش آزمایشی رایگان وجود دارد.

آموزش‌دیدن به کمک این گونه دوره‌ها، باتوجه‌به این که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، می‌تواند برای برخی کاربران نسبتاً دشوار باشد. علاوه بر این، این دوره‌ها به دلیل رایگان بودن، مطالب جامع، کامل و پروژه محوری را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهند و صرفاً یک آشنایی اولیه با نرم افزار را به کاربر ارائه می‌دهند.

بنابراین، انتخاب یک دوره آموزشی جامع که بتواند همه نیازهای شما را به خوبی بر طرف کند، بسیار ضروری است. مجموعه بن رو کالج، با ارائه پکیج آموزشی نرم افزار راینو در مسیر یادگیری نرم افزار، در کنار شماست تا بتوانید به راحتی با گذراندن این دوره کاملاً پروژه محور، به تسلط کاملی از نرم افزار راینو برسید. لازم به ذکر است که شما با تهیه و گذراندن این دوره، علاوه بر یادگیری نرم افزار راینو، یادگیری ترسیمات دوبعدی، مدلسازی سه‌بعدی در سیستم نربز و مدلسازی سابدی، به پلاگین‌های کاربردی آن نیز تسلط پیدا می‌کنید.

جهت آشنایی بیشتر با ویژگی‌های این دوره آموزشی و تهیه آن روی لینک کلیک نمایید.

 

آموزش راینو

 

کاربرد نرم افزار اسکچاپ در مدلسازی

اسکچاپ (که قبلاً Google Sketchup نامیده می‌شد) یکی از محبوب‌ترین ابزارهای مدلسازی و طراحی سه‌بعدی در جهان است. این نرم افزار به شما امکان می‌دهد مدل‌های دوبعدی و سه‌بعدی را به‌راحتی ایجاد کنید. اسکچاپ دارای مدل‌های بزرگ مبتنی بر داده‌ها و احیاء آماده دانلود است. همچنین می‌توانید از اسکچاپ برای مدلسازی طرح‌های خود از ابتدای روند طراحی استفاده کنید. استفاده از نرم افزار اسکچاپ و همچنین یادگیری آن بسیار آسان است. شما می‌توانید از آن برای ترسیم (واردکردن) مدل‌ها در پروژه‌های خود استفاده کنید.

SketchUp برنامه‌ای است که برای طیف گسترده‌ای از پروژه‌های مدلسازی سه‌بعدی مانند معماری، طراحی داخلی، معماری منظره و طراحی بازی‌های ویدئویی استفاده می‌شود. این برنامه شامل قابلیت‌های طراحی، رندرینگ و پشتیبانی از پلاگین‌های Extension Warehouse است. اسکچاپ همچنین برای افرادی که می‌خواهند مدل‌های سه‌بعدی خود را برای استفاده با چاپگرهای سه‌بعدی ایجاد کنند، به اشتراک بگذارند یا دانلود کنند، به موفقیت دست‌یافته است.

 
نرم افزار اسکچاپ
 

دوره آموزشی نرم افزار اسکچاپ

دوره آموزشی که در ادامه آن را معرفی می‌کنیم، توسط الخاندرو سوریانو ارائه شده است. این دوره در مجموع شامل پنج مرحله و شامل 52 درس است. با  گذراندن این دوره، شما دانش اولیه‌ای از نرم افزار اسکچاپ کسب می‌کنید و در نهایت امکان مدلسازی سریع و کارآمد برای شما فراهم می‌شود.

مجموعه بن رو کالج، برای هموارتر شدن مسیر یادگیری شما، یک دوره آموزشی تخصصی نرم افزار اسکچاپ را ارائه داده است تا بتوانید این نرم افزار پایه و کاربردی را توسط بهترین و باتجربه‌ترین اساتید، فرابگیرید و در پروژه‌های خود تحولی عظیم ایجاد کنید.

شما با تهیه این دوره علاوه بر آموزش نرم افزار اسکچاپ، صفر تا صد پلاگین‌های قدرتمند و کاربردی این نرم افزار را نیز فرا خواهید گفت.

جهت تهیه این دوره آموزشی پروژه محور می‌توانید بر روی لینک کلیک کنید.

 

یادگیری نرم افزار اسکچاپ

 

دوره آموزشی نرم افزار رویت

همان‌طور که متوجه شدید، نرم افزار رویت یک ابزار مدلسازی جدید و نوظهور است که زمینه معماری و ساخت و ساز را فراهم می‌کند. شما می‌توانید در مورد راه‌اندازی پروژه‌هایی با نرم افزار رویت، مدلسازی انبوه ساختمان‌ها و عناصر کلی معماری در این دوره بیاموزید. این دوره به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌های CAD را وارد کنید، یک حجم ساختمانی ایجاد کنید و حتی به کمک آن، به تحلیل و بررسی شرایط اقلیمی مؤثر بر پروژه‌های خود به طور کاملاً تخصصی بپردازید.

فرایند آموزش‌دیدن اگر ناقص باشد، قطعاً تأثیر منفی در روند یادگیری شما می‌گذارد؛ بنابراین دقت کنید که از چه منبعی جهت آموزش نرم‌افزارها استفاده می‌کنید.

اگر نیاز به آموزشی جامع، تخصصی و پروژه محور از نرم افزار رویت را‌ دارید، مجموعه بن رو کالج، مرجع تخصصی آموزش نرم افزارهای معماری، پکیج کاملی از آن را در اختیار شما قرار داده است که به کمک آن، می‌توانید صفر تا صد مسیر یادگیری رویت را به‌راحتی طی کنید.

برای تهیه این دوره، روی لینک کلیک کنید.

ناگفته نماند که مجموعه بن رو کالج، پکیج جامع دیگری را به طور اختصاصی در زمینه آموزش پلاگین‌های کاربردی رویت نیز تهیه کرده و در اختیار شما کاربران و علاقه‌مندان قرار داده است. پس اگر تمایل به یادگیری پلاگین‌های قدرتمند نرم افزار رویت را دارید، این دوره تخصصی را از دست ندهید.

 

معرفی پلاگین گرس‌هاپر در نرم افزار راینو

Grasshopper یک ابزار و پلاگین قدرتمند در مدلسازی پارامتریک پیشرفته است که با نرم افزار راینو کار می‌کند و یک روش جدید و کارآمد برای طراحی را فراهم کند. دوره این پلاگین یکی از بهترین دوره های مدلسازی به شمار می‌آید. Grasshopper 3D یک پلاگین همه‌کاره است که پیچیدگی‌های طراحی را با فراتر رفتن از حد مجاز فراتر از Rhino 3D به سطح جدیدی می‌رساند. اگرچه Rhino 3D به‌خودی‌خود یک ابزار نرم‌افزاری قوی است که قابلیت ویرایش، تحلیل و پرداختن به برخی از شدیدترین طراحی‌ها و جزئیات معماری را دارد.

 

دوره آموزشی پلاگین گرس‌ هاپر

این دوره برای افرادی که یادگیری خود را به تأخیر می‌اندازند و با وجود تماشای ویدئوها در مدلسازی مشکل دارند و یا حتی افرادی که در روند یادگیری خود عجله دارند، گزینه بسیار مناسبی است. معماران و دانشجویان معماری گروه‌های هدف این دوره هستند.

فرایند یادگیری این پلاگین قدرتمند، اگر با یک دوره آموزشی جامع که توسط اساتید برتر تهیه شده است صورت گیرد،  مسیر هموارتر و لذت‌بخش‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورد. پس برای افزایش مهارت‌های خود به شیوه درست و اصولی، نیاز به تهیه دوره آموزشی خواهید داشت که بتواند به‌تمامی سؤالات و اشکالات شما در این زمینه پاسخ دهد و شما را به بالاترین سطح در مهارت موردنظر برساند.

بن رو کالج، با ارائه پکیج جامع آموزش پلاگین گرس‌ هاپر، شما را به این هدف می‌رساند. برای آشنایی بیشتر با این دوره آموزشی روی لینک کلیک نمایید.

 

آموزش پلاگین گرس هاپر

 

معرفی برخی از بهترین دوره های مدلسازی معماری

  • Lynda

Lynda آموزش را از طریق LinkedIn Learning به شما ارائه می‌دهد. این پلتفرم به شما کمک می‌کند تا تمام تکنیک‌های مدلسازی سه‌بعدی را که برای موفقیت در پروژه‌های سه‌بعدی خود نیاز دارید، یاد بگیرید. فقط کافی است بهترین دوره های مدلسازی مدنظر خود را انتخاب کرده و به یادگیری آن بپردازید.

 

www.linkedin.com/learning

 

  • Yoobee

این پلتفرم، دوره‌ها و کلاس‌های مدلسازی سه‌بعدی را به‌صورت آنلاین به شما ارائه می‌دهد تا کمک کند درک بهتری از نرم افزارهای مختلف مدلسازی، نحوه ایجاد یک مدل با استفاده از چندضلعی و… داشته باشید. بعد از گذراندن دوره‌ها، شما قادر به ایجاد مدل‌های خود در هر نرم‌افزاری خواهید بود.

 

www.yoobee.ac.nz

 

  • Udemy

Udemy صرفاً یک پلتفرم متمرکز بر نحوه یادگیری نرم افزار سه‌بعدی نیست، در واقع منبعی کلی‌تر است. به لطف این پلتفرم می‌توانید نرم افزارهای مدلسازی محبوب در دنیا را فراگرفته و سطح مهارت‌های خود را به‌سادگی افزایش دهید.

 

www.udemy.com/topic/software-architecture

 

  • 3DTraining

دوره‌ها و کلاس‌های آنلاین ارائه شده توسط 3DTraining به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های مدلسازی حرفه‌ای خود را تنها در چند ماه ارتقا دهید. به لطف این پلتفرم، کاربران نحوه استفاده از نرم‌افزار مدلسازی سه‌بعدی را یاد می‌گیرند و در پروژه‌های مختلفی تمرین می‌کنند.

 

3dtraining.com

 

  • Skillshare

Skillshare سایتی است که دوره‌های آنلاین را در موضوعات مختلف ارائه می‌دهد و مدلسازی سه‌بعدی معماری فقط یکی از آن‌هاست. در صفحه، شما این امکان را دارید که ویدئوها را با معیارهای مختلف فیلتر کنید. آیا ترجیح می‌دهید فقط ویدئوهای مبتدی داشته باشید؟ کدام مهارت‌ها را شامل می‌شود؟ البته لازم به ذکر است که اگر می‌خواهید در دوره‌ها و کلاس‌های مدلسازی معماری شرکت کنید، باید 32 دلار در ماه بپردازید.

 

www.skillshare.com

 

  • Coursera

در سایت Coursera ، می‌توانید هر دوره‌ی آموزشی که مورد نظرتان است را آموزش ببینید و بعد از گذراندن این دوره گواهی دریافت کنید. بهترین دوره های مدلسازی هم در این پلتفرم توسط مدرسانی از بهترین دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. این دوره‌های آنلاین برای همه آزاد است و حتی به شما این امکان را می‌دهد گواهی دوره الکترونیکی دریافت کنید.

 

www.coursera.org

 

سخن پایانی بن رو کالج

چه به تازگی شروع به کار کرده باشید و چه تجربه زیادی داشته باشید، گذراندن بهترین دوره های مدلسازی معماری که متناسب با نیازهای شما طراحی شده‌اند، می‌تواند مهارت‌های شما را بسیار افزایش دهد و شما را به یک طراح حرفه‌ای و متخصص تبدیل کند. انتخاب دوره‌های مدلسازی سه‌بعدی از مجموعه‌های آموزشی برتر و اساتید مجرب، با هدف ارائه آموزش‌های باکیفیت برای همه است.

برای کسانی که به دنبال پیشرفت حرفه‌ای، کسب مهارت یا حتی یک مسیر شغلی جدید هستند، این دوره‌های مدلسازی معماری می‌تواند منبع ارزشمندی باشد. قدم بعدی را در مسیر حرفه‌ای خود بردارید و همین امروز در یک دوره مدلسازی سه‌بعدی شرکت کنید. مجموعه بن رو کالج در این مسیر همراه شماست.

Rating 0.00 from 0 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید