۱ سبد خرید

آشنایی با رویت سازه (Revit Structure) – بخش اول

آشنایی با رویت سازه (Revit Structure) – بخش اول

بیش از ۲۰ سال است که شرکت‌های مهندسی و طراحی به دنبال ایجاد مدل‌‌‌های سه بعدی و تولید خودکار اسناد دو بعدی آن هستند. این کاری است که رویت سازه در آن مهارت دارد. مننها برخی پروژه‌های خاص که محدودیت مساحت دارند، مابقی با متراژهای بالا و تعداد جزئیات فراوان زمان زیادی را از اپراتورهای مدلسازی برای تولید نقشه‌های دوبعدی و بالاخص فاز دو می‌گیرد.

آموزش revit structure کمک می کند که نه تنها در زمان صرفه جویی شود بلکه به فعالیت هایی مانند بهینه‌سازی و طراحی سازه، آنالیز ایمنی سازه در مقابل خطرات ساختمانی و طراحی صفر تا صدی و همگام جزئیات ساختمان حین مدلسازی مفهومی به کار گرفته می‌شود. پکیج آموزش رویت تاسیسات در این راستا به شما کمک می کند تا به راحتی کارهای خود را انجام دهید. در مقاله پیش رو شما را با پاره‌ای از موارد درباره رویت سازه (Revit Structure) آشنا می‌کنیم:

 • معرفی پکیج آموزش رویت تاسیسات
 • مزایای استفاده از رویت سازه
 • آموزش revit structure

معرفی پکیج آموزش رویت تاسیسات

Revit Structure یا رویت سازه یکی دیگر از راه‌حل‌های جادویی دستان اتودسک است که بیش از هر کسی مهندسان سازه ارزش آن را می‌دانند. اتودسک رویت با رویت سازه سبب تحول طرح‌های مفهومی اولیه که پیشتر با هر نرم‌افزار دیگری مدل می‌شد شده است و امکان تهیه طرح‌هایی با اطلاعات سازه‌ای دقیق با دسترسی همگانی به پایگاه داده‌ها می‌دهد. با دانلود رویت استراکچر و ایجاد پروژه در آن در واقع شما می‌توانید طراحی، تحلیل و بررسی جزئیات انواع سازه بتنی و اسکلت فلزی را به طور حرفه‌ای در دست بگیرید.

مهندسی سازه نقش مهمی در مرحله برنامه‌ریزی نهایی پروژه دارد. مفهوم سازه را طراحی امکان‌سنجی تعیین می‌کند که نقطه عطفی در فرایند برنامه‌ریزی است. بسیاری از شرکت‌های مهندسی که از نرم افزار رویت استفاده می‌کنند به طور همزمان از تجزیه و تحلیل سازه مستقل برای طراحی استفاده می‌کنند. از جمله این ابزارها رویت سازه است که تجزیه و تحلیل پاسخ دقیق سازه را به انواع بارهای اعمال‌شده ثبت کرده و به طراحان هشدارهای کافی درباره ایمنی خواهد داد.

آموزش revit structure

مزایای استفاده از پکیج آموزش رویت تاسیسات

استفاده از رویت سازه ای کمک می‌کند لایه‌های مختلف طراحی معماری، سازه و تاسیسات بر هم منطبق شود و فرایند مدلسازی با کمترین اشتباه تکمیل شود. از مزایای آموزش رویت سازه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدل‌های سازه‌ای یکپارچه فیزیکی و تحلیلی
 • کامپوننت‌های چند متریالی
 • تقویت ۳بعدی بتن در محیط پیشرفته و ایجاد نقشه‌های دقیق از طرح آمارتورها و اسناد نقشه‌کشی
 • طراحی انواع دقیق اتصالات فلزی و جزئیات در اسکلت فلزی ساختمان برای سطوح حرفه‌ای‌تر
 • تهیه سریع‌تر و دقیقتر نقشه‌های فاز ۲ به صورت یکپارچه و با تغییر آنی
 • امکان اتصال به مدل BIM و مشاهده اثر تغییرات بر متره برآورد و سایر برنامه‌های مالی و زمانی
 • اتصال رویت سازه به برنامه‌های تجزیه و تحلیل در طراحی سازه و خروجی مدل‌‌های تحلیل به صورت همزمان
 • اتصال به رویت معماری و رویت مپ و تصمیم‌گیری همزمان برای بخش‌های مشترک پروژه

آموزش revit structure

معماران، مهندسان سازه، مهندسان مکانیک، مهندسان الکتریک و مهندسان تاسیسات به علاوه طراحان و کارفرماها همگی می‌توانند از آموزش revit structure بهره ببرند. اهمیتی ندارد پروژه چندفازه یک مجتمع مسکونی، برج ۳۰ طبقه تجاری یا بازطراحی داخلی یک سوله باشد. عناصر سازه‌ای نه تنها در سیستم سازه نقش دارند که در جذابیت بصری طرح نیز مهم هستند.

 این محصول شرکت اتودسک مانند یک دستیار حرفه‌ای فرانت-اند در برنامه‌نویسی وبسایت است که گویی کدهای ریاضی برای محاسبه سازه را مانند یک لندینگ پیج دعوت‌کننده طراحی و بهینه کرده‌است و این کار را با آموزش revit structure را برای علاقه‌مندان به این حوزه دوست‌داشتنی و روان نموده.

جمع بندی

افراد زیادی هستند که به یادگیری رویت و به خصوص رویت سازه روی می‌آورند که به علت حجم تقاضای زیاد اسخدام شرکت‌های معماری برای مهارت رویت طبیعی است. بسته به اینکه هدف شما از یادگیری نرم افزار رویت سازه چه باشد، مدت زمان مستر شدن در این کار بیشتر خواهد شد. اگر شما می‌خواهید از طریق رویت استراکچر استخدام شرکت‌های برتر معماری و ساختمان کشور شوید، شاید بهتر باشد بازه زمانی یکساله‌ای را برای آموزش رویت سازه کنار بگذارید.

با این حال اگر این کار را در فازبندی‌های مختلف انجام دهید احتمالا سخت نخواهد بود. شروع شما می‌تواند با آشنایی سربرگ‌ها، شناخت کلی سازه، و برخی از مهمترین ابزارهای Revit Structure باشد. با جستجوی بن رو کالج در اینترنت، به صفحه‌ای در آپارات که در آن امکان دانلود رایگان آموزش‌ رویت استراکچر قرار داده شده‌است هدایت خواهید شد. در سایت بن رو کالج می توانید پکیج آموزش رویت تاسیسات را تهیه کنید.

 

پکیج آموزشی

Revit Coordination

دوره پیشرفته رویت
آشنایی با رویت سازه (Revit Structure) – بخش اول - بن رو کالج

Rating 0.00 from 0 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید