سبد خرید

کاربرد کرونا در معماری

کاربرد کرونا در معماری

وقتی نوبت به ایجاد تصاویری می‌رسد که پروژه‌های معماری را به نمایش می‌گذارند، گزینه‌های نرم‌افزاری بسیاری برای ایجاد رندرها در حوزه معماری وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها بهترین گزینه انتخاب کنید. هر ابزاری مزایا و معایب خود را دارد و باتوجه‌به کاربردهایی که دارد، برای کاربران مختلف مناسب است. یکی از بهترین و حرفه‌ای‌ترین ابزارهای رندرینگ در معماری، پلاگین کرونا است!

Chaos Corona تنها موتور رندری است که به طور خاص برای شبیه‌سازی سه‌بعدی معماری ایجاد شده است. چه یک هنرمند و طراح باشید، چه یک تکنسین، به کمک کرونا می‌توانید با سهولت بیشتری نسبت به سایر نرم افزارهای رندر، به تصاویری بسیار واقعی دست پیدا کنید!

کرونا یک ابزار رندر مبتنی بر CPU به شمار می‌رود که سرعت و کارایی آن، کرونا را به گزینه‌ای ایده‌آل برای استفاده طراحان و کاربران تبدیل می‌کند. معماران و سایر هنرمندان می‌توانند با تمرکز بر نیازهای خاص شبیه‌سازی معماری، به‌سرعت به رندرهایی با کیفیت بالا و کارآمد دست یابند. با Corona Render، کاربران از یک موتور رندر بهینه‌سازی‌شده برای پاسخگویی به خواسته‌های خود بهره می‌برند. این عملکرد استثنایی، دقت رندر و سهولت استفاده را ارائه می‌دهد و آن را به ابزاری ضروری برای متخصصان معماری و شبیه‌سازی سه‌بعدی تبدیل می‌کند.

در ادامه مقاله به بررسی کاربرد کرونا در معماری و قابلیت‌های آن پرداخته شده است.

بررسی کاربرد کرونا در معماری

Corona renderer چیست؟

تولید و توسعه پلاگین Corona Renderer در سال 2009 به عنوان یک پروژه دانشجویی انفرادی توسط Ondrej Karlík در دانشگاه فنی چک در پراگ آغاز شد. Corona Renderer یکی از ساده‌ترین موتورهای رندر برای یادگیری به‌ویژه برای مبدیان به‌شمار می‌رود. راه اندازی و به کارگیری آن واقعاً به سادگی فشار دادن گزینه “Render” است! به گونه‌ای که اکثر کاربران جدید کرونا، فقط در یک روز آن را یاد می‌گیرند و طی مدت زمان بسیار کوتاهی به طور کامل به آن مسلط می‌شوند.

البته لازم به ذکر است که کرونا یک نرم افزار مستقل نیست، بلکه افزونه‌ای است که جایگزین رندرهای بومی در برخی از نرم افزارهای سه‌بعدی شده است. معمولاً هر نرم‌افزاری، با قابلیت رندر سه‌بعدی خود برای معماران می‌تواند تصاویری با کیفیت بالا تولید کند، اما زمانی که هدف نهایی کاربران، دستیابی به نتایج بسیار واقعی باشد، باید از ابزار دیگری کمک گرفت. افزونه کرونا راه‌ حل این مشکل است، زیرا ابزاری است که برای دستیابی به نتایج فوق واقعی طراحی شده است و به‌راحتی جایگزین رندرهای بومی می‌شود.

افزونه قدرتمند کرونا، یک موتور رندر با کارایی بالا و حرفه‌ای برای نرم افزارهای مختلفی از جمله Autodesk 3ds Max وCinema 4D به شمار می‌رود. موتور رندر کرونا از تکنیک‌های پیشرفته‌ای مانند حذف نویز برای تولید تصاویر بسیار واقعی با کمترین نویز ممکن استفاده می‌کند.

برخی از ویژگی‌های کلیدی کرونا شامل پشتیبانی از حجم‌سنجی، عمق میدان دید و تاری حرکت است. کرونا همچنین دارای یک رابط کاربرپسند و طیف گسترده‌ای از متریال‌ها و گزینه‌های نورپردازی است. علاوه بر این، افزونه کرونا یک حل‌کننده نور داخلی نیز دارد که امکان شبیه‌سازی دقیق نور طبیعی و روشنایی جهانی را فراهم می‌کند. در ادامه به طور مفصل به ویژگی‌ها و قابلیت‌های کرونا می‌پردازیم.

 

برای دانلود دانلود پلاگین Chaos Corona به صورت رایگان روی لینک کلیک نمایید.

پلاگین کرونا چیست

کاربرد کرونا در معماری

یکی از مزایای اصلی افزونه Corona Renderer رویکرد رندر بی‌طرفانه آن است. رندرهای بی‌طرف از الگوریتم‌های مبتنی بر فیزیک برای محاسبه نور و سایه استفاده می‌کنند که منجر به ایجاد تصاویر دقیق‌تر و واقعی‌تر می‌شود. این رویکرد همچنین زمان‌های رندر سریع‌تری را نسبت به رندرهای سنتی و جانب‌دارانه می‌دهد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم Corona Renderer فناوری حذف نویز آن است. الگوریتم‌های حذف نویز برای کاهش میزان نویز در تصویر نهایی استفاده می‌شوند که می‌تواند به‌ویژه در هنگام رندرگیری در فضایی با روشنایی سراسری بسیار سودمند عمل کنند.

ابزار قدرتمند کرونا همچنین دارای طیف گسترده‌ای از متریال‌های باکیفیت و گزینه‌های نورپردازی است؛ از جمله پشتیبانی از متریال‌های PBR رندر مبتنی بر فیزیک. به‌طورکلی،Corona Renderer  یک موتور رندر قوی و همه‌کاره است که برای ایجاد تصاویر باکیفیت بالا و واقعی مناسب است. علاوه بر این، ابزار کاربرپسند کرونا، دارای یک جامعه کاربری بزرگ و فعال است که می‌تواند منبع بسیار خوبی برای یادگیری و حتی عیب‌یابی باشد.

کاربردهای کرونا

 

چرا کرونا یکی از بهترین موتورهای رندر معماری به شمار می‌رود؟

 • فوتو رئالیسم با کرونا

یکی از مزایای اصلی Corona Renderer توانایی آن در تولید تصاویر بسیار واقعی است. این امر به‌ویژه در شبیه‌سازی سه‌بعدی معماری مهم است، زیرا مشتریان و کارفرمایان باید توانایی درک و مشاهده پروژه نهایی شده از ساختمان یا فضاهای دیگر را داشته باشند.

 • سرعت بالای رندر در کرونا

فرایند و رویکرد رندر توسط Corona Renderer امکان تولید رندرها را در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری نسبت به رندرهای سنتی و قدیمی ارائه می‌دهد. این مزیت می‌تواند به‌ویژه برای پروژه‌های شبیه‌سازی معماری بسیار مفید باشد. جایی که ممکن است نیاز به ایجاد تغییرات مکرر در طراحی یا نور و رندر مجدد صحنه باشد.

 • نور و متریال در کرونا

طیف گسترده‌ای از مواد و گزینه‌های نورپردازی، از جمله پشتیبانی از مواد PBR (رندر مبتنی بر فیزیکی) دارد. این قابلیت امکان شبیه‌سازی دقیق نور طبیعی و روشنایی جهانی را فراهم می‌کند که برای ایجاد تجسم‌های معماری واقعی، بسیار ضروری است.

 • فناوری حذف نویز

فناوری حذف نویز Corona Renderer در کاهش نویزهای موجود در تصویر نهایی ایجاد شده بسیار مؤثر عمل می‌کند و به‌تنهایی، باعث افزایش کیفیت خروجی‌ها توسط افزونه کرونا می‌شود.

 • دارای رابطی کاربرپسند

رابط کاربری موتور رندر کرونا به‌گونه‌ای طراحی شده است که استفاده از آن بسیار آسان باشد، زیرا همین سادگی در استفاده باعث می‌شود طیف گسترده‌ای از کاربران، از جمله معماران و طراحانی که ممکن است تجربه زیادی با فرایند رندر سه‌بعدی نداشته باشند، به‌راحتی در دسترس باشد.

سهولت استفاده از کرونا، آن را برای حرفه‌ای‌ها در تمام سطوح، از مبتدی تا متخصص در دسترس قرار می‌دهد. این رابط کاربر پسند، یادگیری و درک کرونا را برای همه کاربران آسان می‌کند.

 • قابلیت همکاری

همان‌طور که قبلاً نیز ذکر شد، ابزار کرونا با چندین نرم افزار سه‌بعدی معماری از جمله 3DS Max،Cinema 4D، Rhino و SketchUp سازگار است که به طور گسترده در صنعت معماری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مزایای پلاگین کرونا

 

هدف طراحان در استفاده از پلاگین کرونا

مأموریت Corona Renderer رهایی کاربران از فرایندهای فنی و غیرطبیعی است. کرونا دائماً در تلاش است تا با حذف یا پنهان‌کردن هر گونه تنظیمات فنی غیرضروری، فرایند واقعی‌کردن ایده‌ها و خلاقیت کاربران را ساده کند تا هنرمندان بتوانند روی ایده‌های خود تمرکز بیشتری داشته باشند.

Corona Renderer همچنین با طیف وسیعی از افزونه‌ها سازگار است. کرونا ثابت کرده است که برای شبیه‌سازی سه‌بعدی معماری در فضاهای داخلی و خارجی عالی است، زیرا به شما این امکان را می‌دهد تا با کمترین تلاش، به تصاویری باکیفیت بالا، دست پیدا کنید.

یکی دیگر از مزایای Corona Render پنجره فعال (رندر در زمان واقعی با استفاده از کارت گرافیک) است که در آن می‌توانید تصویر را به‌صورت واقعی مشاهده کنید. افزونه کرونا با موتور قدرتمند خود، رابط بصری ساده و توانایی ایجاد تصاویر با جزئیات بالا، زنده کردن طرح‌های شما را آسان می‌کند. چه در حال کار بر روی یک پروژه معماری یا یک پروژه طراحی داخلی باشید، می‌توانید مطمئن باشید که تصاویری که با پلاگین کرونا ایجاد می‌کنید تا حد امکان به واقعیت نزدیک هستند.

کاربرد کرونا در معماری - بن رو کالج

 

کتابخانه متریال کرونا

کرونا دارای کتابخانه اختصاصی Corona Material است که بیش از 300 متریال با کیفیت بالا را ارائه می‌دهد. به بیان دیگر، این افزونه دارای مجموعه‌ای تخصصی از متریال‌ها است که با پشتیبانی از موارد استانداردی مانند متریال Blend، متریال Multi/Sub-Object، متریال MultiTexture و… تکمیل می‌شود.

Corona Physical Mtl که در Corona Render از نسخه 7 به بعد وجود دارد، به متریال استاندارد پیش فرض تبدیل شده است. این قابلیت، ایجاد متریال‌های واقعی و دقیق در رندرهای شما را تسهیل می‌کند و از اصالت و شباهت مطابق با دنیای واقعی اطمینان می‌دهد. در مقایسه با Corona Legacy Mtl قدیمی‌تر،Corona Physical Mtl  جدید سادگی و راحتی در عملکرد را افزایش می‌دهد.

 

پلاگین‌ها و اسکریپت‌های سازگار با کرونا

لیست پلاگین‌ها و اسکریپت‌هایی که با Corona Renderer سازگار هستند بسیار زیاد است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره شده است:

 • Phoenix FD
 • Forest Pack Lite/Pro
 • RailClone Lite/Pro
 • MultiScatter
 • MultiTexture Map
 • ColorCorrect
 • BerconMaps
 • Ornatrix
 • SiClone

پلاگین کرونا در معماری

 

سخن پایانی بن رو کالج

به‌طورکلی، کاربرد کرونا در معماری برای تولید تصاویر بسیار واقعی، همراه با زمان‌های رندر سریع، طیف گسترده‌ای از متریال و گزینه‌های نور، فناوری حذف نویز و رابط کاربرپسند، آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای تجسم سه‌بعدی معماری تبدیل کرده است.

ایجاد تصاویر شبیه‌سازی شده خیره‌کننده که به طور دقیق طرح‌ها و ایده‌های شما را به تصویر می‌کشد، یک جنبه ضروری از هر پروژه معماری،CGI یا طراحی داخلی است و هنگامی که نوبت به دستیابی به نتایج واقعی می‌رسد، Corona Render ابزار انتخابی برای بسیاری از متخصصان این صنعت است.

در نهایت، ابزار کرونا به هر کسی که می‌خواهد شبیه‌سازی معماری، CGI یا طراحی داخلی خود را به سطح بالاتری برساند، به‌شدت توصیه می‌شود. این ابزار قدرتمند به شما کمک می‌کند تا تصاویر خیره‌کننده‌ای ایجاد کنید که تأثیر ماندگاری بر کارفرمایان شما بگذارد. پس از کاربرد کرونا در معماری غافل نشوید!

مجموعه بن رو کالج، مرجع تخصصی آموزش نرم افزارهای معماری، پکیج کاربردی آموزش کرونا را در اختیار شما معماران علاقه‌مندان قرار داده است. این دوره آموزشی پروژه محور به‌ تمامی دانشجویان معماری و طراحی داخلی، افراد جویای کار و حتی کسانی که قصد مهاجرت دارند، به‌شدت توصیه می‌شود.

با تهیه پکیج آموزشی Corona cafe و گذراندن این دوره صفر تا صدی، در نهایت شما قادر خواهید بود به اصول رندرینگ و ارائه ایده‌های خود و همچنین تکنیک‌های ارزشمند پلاگین کرونا به‌خوبی مسلط شوید.

برای تهیه دوره آموزشی Corona cafe و کسب اطلاعات بیشتر، فقط کافی است روی لینک کلیک نمایید.

پکیج آموزشی
Corona Cafe
پکیج آموزشی کرونا
کاربرد کرونا در معماری - بن رو کالج

Rating 0.00 from 0 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید