۱ سبد خرید

چرا رویت بهترین نرم افزار معماری است؟

چرا رویت بهترین نرم افزار معماری است؟

یکی از نرم افزارهای قوی و حرفه‌ای در دنیای معماری، نرم افزار تخصصی و کاربردی اتودسک رویت است. رویت بهترین نرم افزار معماری به شمار می‌رود و برای اثبات این ادعا، مزایا و قابلیت‌های بیشماری را معرفی کرده‌است.

رویت یک نرم افزار حرفه‌ای برای متخصصان در زمینه مهندسی و مخصوصا معماری و عمران به حساب می‌آید. در این مقاله به قابلیت‌ها و مزایای نرم افزار کاربردی رویت به طور مفصل پرداخته‌ایم.
 


 

کاربرد رویت در معماری

نرم افزار رویت یکی از ابزارهای ضروری برای فعالیت در حوزه معماری است. نرم افزار رویت با توجه به مزایا و گستردگی کاربردهایی که دارد، می‌تواند تبدیل به یک محیط کاری محبوب و قوی برای معماران و دیگر متخصصان حوزه ساختمان شود.

نرم افزار محبوب رویت، قابلیت مدل‌سازی سه‌بعدی و حفظ اطلاعات در همه حوزه‌های صنعت ساختمان‌ از جمله معماری، سازه، تاسیسات و… را دارد. یک کاربرد مهم در خصوص نرم افزار رویت این است که رویت یک نرم افزار کاربردی در BIM است.

BIM به معنای Building Information Modeling است. در واقع بیم در رویت یک سیستم تبدیل‌سازی بین معماری و رشته‌های دیگر مهندسی ساختمان به حساب می‌آید.

بخش دیگری از قابلیت‌های رویت در معماری، آنالیز داده‌ها است. این آنالیز، به بهینه‌سازی عملکرد ساختمان در مراحل طراحی کمک می‌نماید. همچنین رویت در برآورد هزینه‌ها و نظارت بر ویرایش پروژه‌ها به کمک کاربران می‌آید.

به کمک نرم افزار رویت و ابزارهای متعلق به آن، می‌توان عناصری مانند دیوارها، درب‌ها و پنجره‌ها را در مدل قرار داد. همچنین در این نرم افزار به راحتی نقشه طبقات، ارتفاعات مختلف و دیگر جزئیات مربوط به ساختمان را طراحی و مدل‌سازی نمود.

اطلاعات ساختمان در رویت می‌تواند به صورت فایل‌هایی از جمله پلان، نما، مقطع، پرسپکتیو، جزئیات اجرایی و حتی جدول متره برآورد ارائه شود. همچین اسناد و نقشه‌ها در رویت با نماهای سه‌بعدی و پانورامایی در معرض نمایش در می‌آیند.
 
رویت از بهترین نرم افزار های معماری
 

چرا رویت بهترین نرم افزار معماری است؟

رویت از نرم‌ افزارهای معروف و محبوب در بازار کار معماری جهان و حتی ایران است. یادگیری این نرم افزار به کسب درآمد بالا و ارتقا شغلی معماران بسیار کمک می‌نماید.

صرفه‌جویی در انرژی مساله‌ای حیاتی در همه‌ی دنیا است. قابلیت رویت در این زمینه و عملکرد مطلوب آن در کمک به صرفه‌جویی انرژی، کاربرد و محبوبیت رویت را در بازار کار معماری ایران و جهان افزایش داده‌است.

این روزها در زمینه طراحی، معماری، سازه و تاسیسات و … در بازار کار ساختمان رقابتی عجیب وجود دارد. به همین سبب داشتن سرعت در کارها و داشتن ایده‌های نو در ارتقا شغلی معماران بسیار موثر است. نرم‌ افزار رویت به صورت مدل‌‌هایی هوشمند، طراحی معماری و سازه و … را انجام می‌دهد.

با توجه به مزایای بیشمار رویت، رویت بهترین نرم افزار معماری است که می‌توان از آن برای مدلسازی پروژه‌های با مقیاس بزرگ استفاده کرد. یادگیری و استفاده از نرم افزار Revit یک سرمایه‌گذاری صحیح برای موفقیت و ارتقا شغلی معماران به شمار می‌رود.

امروزه دنیای معماری را بدون بهره‌گیری از نرم افزارهای مدل‌سازی و طراحی نمی‌توان تصور کرد. اما در این بین به اهمیت نرم افزار رویت همواره تاکید شده‌است. با وجود مزایای بیشمار رویت، چرا معماران نباید از آن استفاده کنند؟

در واقع معماران با یادگیری نرم افزار محبوب رویت می‌توانند فرایند کاری خود را بسیار پیشرفته‌تر، دقیق‌تر و سریع‌تر پیش ببرند. همچنین پروسه کاری خود را ساده‌تر نمایند.

این نرم‌ افزار، مدل‌سازی‌‌ها، طراحی‌ها و نقشه‌های ساختمانی را به صورتی راحت و ساده به نمایش می‌گذارد و کاربران با این نرم‌ افزار می‌توانند طراحی و مستندسازی‌‌ها را در مدتی کم و به راحتی شبیه‌سازی کنند. به همین دلایل می‌توان گفت که رویت بهترین نرم افزار معماری است.
 

برای دانلود پلاگین BIM Track برای رویت روی لینک کلیک کنید.

 
رویت در معماری
 

مزایا رویت

نرم‌ افزار کاربردی رویت همواره بالاترین سهم را در بازار کاری BIM (بیم) به خود اختصاص می‌دهد. علاوه بر این رویت مزایای بی شماری در زمینه ساختمان و مخصوصا معماری دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره نموده‌ایم:

 1. همکاری بهتر طراحان و مهندسان
 2. کتابخانه گسترده
 3. انعطاف پذیری بالا
 4. هماهنگی همه‌ی ابعاد ساختمان
 5. افزایش دقت و سرعت مدل‌سازی و همچنین ویرایش راحت
 6. داشتن مجموعه بزرگی از کامپوننت‌‌های پارامتریک
 7. ترسیم هم‌زمان مدل‌های سه‌بعدی و دوبعدی
 8. داشتن قابلیت مدیریت مالی و هزینه‌های تولید و مصرف
 9. تبدیل سریع نقشه‌ها به هم‌دیگر
 10. طراحی فوق حرفه‌ای و با کیفیت به منظور صرفه‌جویی در انرژی
 11. هماهنگی همزمان نقشه‌های معماری با نقشه‌های تاسیسات و سازه
 12. قابلیت اعمال مطالعات اقلیمی مانند نور و سایه
 13. اجزای پارامتری
 14. تنوع در ابزارهای ترسیم و نمایش
 15. ایجاد نقشه‌های ساختمانی با کیفیت بالا
 16. محاسبه متره برآورد ساختمان
 17. سازگاری با نرم افزارهای تری دی مکس و اتوکد و…
 18. سرعت یادگیری
 19. تبدیل حجم‌ها به نقشه‌های اجرایی
 20. امکان اشتراک گذاری پروژه‌ها میان چند کاربر
 21. برآورد دقیق هزینه‌ها

 
 بهترین نرم افزار معماری

بازار کار رویت

امروزه در زمینه معماری و برای پیشرفت در جایگاه شغلی، یادگیری صحیح یک نرم افزار تخصصی در حوزه کاری خود الزامی و ضروری است. یادگیری نرم افزارهای معماری مخصوصا نرم افزار رویت برای ورود و پیشرفت به بازار کار معماری الزامی به شمار می‌رود.

در بازار کار معماری امروز در ایران، با استفاده از نرم افزار کاربردی رویت، فرآیند مدل‌سازی و انجام پروژه‌های ساختمانی که به روش قدیمی انجام می‌شد منسوخ شده و نرم افزار رویت به میدان آمده‌است.

به این سبب، در سالیان اخیر، نرم افزار رویت در بازار کار معماری ایران بسیار مورد توجه معماران و شرکت‌های معماری قرار گرفته‌است و فرصت‌های شغلی بسیاری را برای افراد در این حوزه فراهم کرده‌است.

همچنین برای افرادی که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج از ایران را دارند، یادگیری رویت بسیار توصیه می گردد. زیرا رویت امروزه در کل دنیا محبوب و کاربردی است. همچنین برای فریلنسرهای معماری که دنبال درامد دلاری از این رشته هستند، یادگیری نرم افزار رویت بسیار ضروری است.
 

سخن پایانی بن رو کالج

نرم افزار رویت یک برنامه مناسب برای مدل‌سازی اطلاعات ساختمان است که بهره‌گیری از آن در پروژه‌های معماری سبب بهبود کارها می‌گردد. قابلیت‌های جدید و تنظیمات انجام‌شده در نرم افزار رویت، استفاده از آن را در طراحی‌ها و مدلسازی‌های مختلف معماری آسان‌تر و سریع‌تر نموده‌است.

با توجه به مزایای رویت و اینکه رویت بهترین نرم افزار معماری به حساب می‌آید، یادگیری این نرم افزار برای معماران باید در اولویت باشد. بن رو کالج بهترین و کامل‌ترین مرجع برای یادگیری کامل نرم افزار کاربردی رویت است.

پکیج آموزشی

Revit College

آموزش جامع معماری و سازه

چرا رویت بهترین نرم افزار معماری است؟ - بن رو کالج

Rating 4.00 from 6 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید