سبد خرید

سیستم مورد نیاز برای رویت 2024

سیستم مورد نیاز برای رویت 2024

امروزه رویت جزو نرم افزارهای محبوب و کاربردی در دنیای مهندسی است که اکنون نسخه رویت 2024 آن در دسترس است. در مقاله پیش رو نیز سیستم مورد نیاز برای رویت 2024 را بررسی خواهیم کرد. نسخه Autodesk Revit 2024 نسبت به ورژن‌های قبلی تغییرات و آپدیت‌هایی دارد تا توانایی‌های Revit 2024 را ارتقا ببخشد.
 


 

نرم افزار رویت 2024

اتودسک رویت (به انگلیسی:  Autodesk Revit) نرم افزاری محبوب و بسیار کاربردی در دنیای معماری و عمران و همچنین در حوزه‌های مختلف ساخت‌وساز است. رویت ابزارهای کاربردی برای طراحی و مدل‌سازی همه‌ی پروژه‌های ساختمانی دارد. نرم افزار Revit به عنوان دستار مهندسان و یک ابزار قدرتمند در حوزه بیم است. همچنین رویت در انجام امور محاسباتی مربوط به ساختمان نیز به کمک مهندسان می‌آید. نرم افزار رویت مدیریت مالی و هزینه‌های تولید و مصرف بر پایه زمان را  محاسبه می‌کند که در اصطلاح آن را D BIM4 می‌نامند.
 

قابلیت‌های جدید رویت 2024

نرم افزارهای مهندسی و معماری دائما در حال آپدیت و پیشرفت هستند. رویت نیز به عنوان یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای معماری همواره در حال پیشرفت است. ورژن 2024 رویت قابلیت‌های جدیدی را به برنامه اضافه کرده‌است که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

مهم‌ترین تغییرات این نسخه مربوط به ابزارهای سایت می‌شود. به عنوان مثال، Toposurfaces از بین رفته و این قابلیت با  Toposolid جایگزین شده‌است. ابزارهای Dynamo و Dynamo Player بهبود یافته‌اند و استفاده از ابزارهای مختلف راحت‌تر شده‌است. از دیگر تغییرات این ورژن، می‌توان به تغییر و بهبود بخش Massing & Site نرم افزار اشاره نمود. همچنین ابزارهای Split/Merge سطوح کاملا از بین رفته و ابزار Subregion با Sub-Divide جابه‌جا شده‌اند.
 
رویت 2024
 

یکی از تغییرات جذاب رویت 2024، که در ابتدا کار دیده می‌شود، User interface جدید است که در این ورژن تغییر کرده‌است. در این نسخه Dark Mode به محیط کاری رویت افزوده شد و یک شکل جدیدی از نرم افزار را به نمایش گذاشت. این قابلیت نرم افزار رویت را شبیه به نرم افزار اتوکد کرده‌است. البته می‌توان این قابلیت را در رویت تغییر داد.
قابلیت‌های جدید نرم افزار رویت 2024:
محاسبه متره ساختمان و تغیییر سریع آن طبق نیاز
امکان طراحی حجمی و تبدیل آن به نقشه‌های اجرایی با رویت
سرعت و سبقت در مدل‌سازی
افزایش دقت ترسیم و مدل‌سازی
تبدیل سریع نقشه‌های فاز ۱ به نقشه‌های فاز ۲ و بالعکس
ترسیم همزمان پروژه‌های ۳بعدی و ۲بعدی نقشه‌های ساختمان
ارتباط و سازگاری مناسب و همزمان نقشه‌های معماری با سایر نقشه‌های سازه و تاسیسات و اعمال همزمان تغییرات بین نقشه‌ها در صورت لزوم
امکان انجام مطالعات اقلیمی مانند سایه و نور، بر روی بنا
 
برای دانلود نرم افزار رویت 2023 روی لینک کلیک نمایید.
 
کارت گرافیکی مناسب رویت 2024
 

سیستم مورد نیاز برای رویت

نرم افزار رویت به دلیل اینکه با مدل‌سازی اطلاعات ساختمانی یا همان بیم سروکار دارد، برای نصب و اجرا به یک سیستم مناسب رو به بالا نیاز دارد. همچنین کاربر برای رندرینگ حرفه‌ای رویت نیز یک سیستم قوی می‌خواهد. اما برای کارهای معمولی از جمله طراحی و ترسیم ساده می‌توان از حداقل سیستم لازم برای رویت 2024 استفاده نمود.

باید عنوان کرد که برای پروژه‌هایی با جزییات بسیار بالا و یا مساحت بسیار زیاد نیز بایستی رویت قوی‌تری را انتخاب نمود. در واقع برای کار بی‌دغدغه با رویت باید سیستم موردنیاز آن را شناسایی و نصب کرد. اگر بخواهیم به میزان اهمیت هر قسمت‌های سخت افزار در عملکرد نرم ‌افزار رویت اشاره کنیم، سه جزء مهم پردازنده یا CPU، رم RAM و کارت گرافیک GPU در الویت خواهندبود.
 

سیستم حداقلی برای اجرای نرم افزار رویت 2024

CPU: Intel i series, Xeon, AMD, Threadripper Pro 2.5GHz
فضای مورد نیاز نصب و اجرا : GB 30
RAM : GB 16
حداقل سیستم عامل مورد نیاز رویت 2024: Windows 10_11 64Bit
کارت گرافیکی GPU: GB Vram _ DirectX 11 4
پس از بررسی و انتخاب CPU مورد استفاده سیستم، مرحله بعدی انتخاب یک مادربرد کاربردی است. نکته حائز اهمیت هنگام انجام این کار این است که از سازگاری آن با CPU اطمینان حاصل کنیم.
 

سیستم متوسط برای اجرای نرم افزار رویت 2024

CPU : Intel i series, Xeon, AMD, Threadripper Pro 2.5GHz
فضای مورد نیاز نصب و اجرا: GB 30
RAM : GB 32
سیستم عامل متوسط مورد نیاز رویت 2024: Windows 10_11 64Bit
کارت گرافیکی GPU: GB Vram _ DirectX11 4
 

بهترین و پیشرفته‌ترین سیستم مورد نیاز برای رویت

CPU : Intel i series, Xeon, AMD, Threadripper Pro 2.5GHz
فضای مورد نیاز نصب و اجرا: GB 30
RAM : GB 64
سیستم عامل پیشرفته مورد نیاز رویت 2024: Windows 10_11 64Bit
کارت گرافیکی GPU: GB Vram _ DirectX12 8
ویژگی‌های ذکرشده در بالا برای سی پی یو، فضای خالی، رم ، سیستم و کارت گرافیک برای کار با نرم افزار رویت مناسب است و هرچقدر این سیستم موردنیاز قوی‌تر و سازگارتر باشد، کار با این نرم افزار راحت‌تر و سرعت و دقت آن نیز بیشتر است.
 

سخن پایانی بن رو کالج

نرم افزار رویت یک نرم افزار تخصصی و کاربردی برای مهندسان حوزه ساختمان است. با کمک Revit طراحی و مدل‌سازی با دقت و سرعت انجام می‌شود. به جرات می‌توان گفت این نرم افزار به‌نحوی عصای دست مهندسان عمران و معماری است.

کمپانی اتودسک به منظور ارتقا کیفیت رویت برای هر یک از حوزه‌های مربوط به ساختمان، ورژن‌های متفاوتی از آن را بصورت جدا و مستقل عرضه کرده‌است. به همین سبب شناخت سیستم مورد نیاز برای رویت در همه‌ی ورژن‌ها علی‌الخصوص نسخه جدید یعنی 2024 بسیار مهم تلقی می‌گردد. برای اطلاعات بیشتر و آموزش‌های مربوط به نرم افزار کاربردی رویت به بن رو کالج مراجعه کنید.

پکیج آموزشی

Revit Coordination

دوره پیشرفته رویت
سیستم مورد نیاز برای رویت 2024 - بن رو کالج

Rating 4.00 from 4 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید