سبد خرید

توضیحات دانلود پروژه آماده کتابخانه اتوکد

دانلود پروژه آماده کتابخانه اتوکد را در جعبه دانلود مطالعه کنید. امروزه کتابخانه‌ها، منابع و خدمات گسترده‌ای را برای آموزش، کسب اطلاعات، تحقیق و توسعه در اختیار کاربران قرار می‌دهند. کتابخانه‌ای که به‌خوبی طراحی شده باشد، شامل فضاها و مکان‌هایی است که این‌گونه فعالیت‌ها را تشویق می‌کند و با درنظرگرفتن تجهیزات ویژه و فناوری مدرن در جهت آسایش بیشتر کاربران، محیطی متناسب باروحیه و شخصیت هر فرد، ایجاد می‌کند.

درحالی‌که همه کتابخانه‌ها به شکل و فرم یکسانی طراحی نمی‌شوند و هر یک، نیازهای منحصربه‌فرد خود را دارند که در طول فرایند طراحی باید در نظر گرفته شوند، برخی از مسائل اساسی وجود دارد که در مراحل برنامه‌ریزی و طراحی باید حتماً موردتوجه طراح قرار گیرد. این موضوع می‌تواند برای طراحان و دانشجویان معماری کمی چالش‌برانگیز باشد. زیرا توجه به‌تمامی مسائل و ضوابط مهم طراحی قطعاً گیج‌کننده خواهد بود.

بنابراین، بهترین گزینه این است که در چنین شرایطی، از پروژه‌های آماده‌ای که بادقت و کیفیت بالا تهیه و جمع‌آوری ‌شده‌اند کمک بگیرید.

مجموعه بن رو کالج در تلاش است تا با ارائه پروژه‌ آماده کتابخانه در نرم افزار اتوکد، نیاز شما را به چنین پروژه‌ای برطرف کند. اگر دانشجو هستید، می‌توانید از این طرح جامع در پروژه‌های دانشگاهی خود بهره گیرید و یا به کمک آن، ایده‌های خود را شکوفا سازید و طرح‌های اختصاصی خود را ایجاد کنید.

نرم افزار اتوکد به بیانی ساده، یک ابزار قدرتمند بر پایه سیستم CAD است که می‌تواند به‌عنوان بهترین گزینه و ابزار کمکی در جهت طراحی و توسعه طرح‌ها به شما معماران کمک کند. اتوکد عمدتاً برای نقشه‌کشی دوبعدی استفاده می‌شود که در دهه 1980 به‌عنوان یک راه‌حل طراحی برای معماران و مهندسان توسعه یافت. از آن زمان به بعد در صنایع مختلف، از جمله ساخت‌وساز و طراحی داخلی بسیار محبوب شده است. این نرم افزار قدرتمند امکان ایجاد نقشه‌های دقیق از سازه‌ها را فراهم می‌کند و نیاز به طراحی‌های دستی را از بین می‌برد.

این پروژه کتابخانه کم‌نظیر که صفر تا صد آن در نرم افزار اتوکد طراحی شده است، دارای یک سایت پلان کاملاً طراحی شده با تمام جزئیات، پلان‌ همکف، پلان‌های طبقات اول تا چهارم، پلان‌های اندازی گذاری، پلان‌های مبلمان شده، پلان بام، نماهای شمالی، جنوبی، شرقی و غربی، دو عدد برش، دیتیل‌های اجرایی متعدد، سه عدد وال سکشن، پلان‌های لی‌اوت راه‌پله‌ها و یا بزرگ‌نمایی از بخش‌های شاخص پروژه مثل آشپزخانه، جدول‌های تیپ‌بندی درها و پنجره‌ها، جدول نازک‌کاری و تعداد زیادی کروکی است.

شما می‌توانید تصاویر تمامی موارد ذکر شده را پیش از دانلود فایل در پایین همین صفحه مشاهده کرده و سپس در صورت تمایل، این پروژه آماده را به‌صورت کاملاً رایگان از طریق لینکی که در سایت بن رو کالج قرار دارد، تهیه و دانلود کنید.

 

بررسی مدارک فایل دانلود پروژه آماده کتابخانه اتوکد

 • سایت پلان کتابخانه

سایت این پروژه در شهر تهران و در محدوده خیابان شریعتی واقع شده است. این کتابخانه مرکزی در حقیقت برای مجموعه دانشگاه صنعتی نوشیروانی در نظر گرفته و طراحی شده است. دانشجویان پس از عبور از دانشکده‌ها و محوطه دانشگاه، در نهایت به فضای کتابخانه دسترسی پیدا می‌کنند. تمامی جزئیات و مشخصه‌های موجود در این سایت اعم از سیرکولاسیون، دسترسی‌ها، محوطه سبز، ورودی‌ها و… کاملاً طراحی شده است و هیچ موردی از قلم نیفتاده است؛ بنابراین با خیال راحت می‌توانید از این فایل آماده استفاده کنید.

 • پلان همکف کتابخانه

در طبقه همکف این پروژه، فضاهایی با کاربری‌های مختلف طراحی شده است. کاربر پس از گذر از ورودی ساختمان، با فضای نگهبانی و حراست، بوفه، قسمت آماده‌سازی و تحویل کیف روبه‌رو می‌شود. در این طبقه علاوه بر طراحی فضاهایی مثل فروشگاه کتاب، انبارهای متعدد، سایت رایانه، اتاق‌های سمعی و بصری، نمازخانه و همچنین فضای نمایش فیلم، به اصلی‌ترین عصر یک کتابخانه یعنی فضای مطالعه به‌خوبی توجه شده است. در طراحی این فضا تمامی موارد و مقررات لازم در نظر گرفته شده است.

نحوه دسترسی و ورودی به این ساختمان، به کمک تعدادی پله صورت‌گرفته است. لازم به ذکر است که در این طرح، به رعایت حقوق معلولین در طراحی توجه بسیاری شده و در کنار پله‌های ورودی، یک رمپ مختص معلولین نیز تعبیه شده است.

 • پلان‌های طبقات کتابخانه

در پلان‌ طبقه اول این پروژه، شاهد فضای مطالعه آقایان هستیم. فضای مطالعه بانوان نیز در طبقه دوم در نظر گرفته شده است. این دوطبقه کاملاً از یکدیگر جدا شده‌اند، اما هر دوطبقه، به‌صورت تیپ طراحی شده‌اند. یعنی صرفاً فضای بانوان و آقایان از هم جدا شده و در دوطبقه مجزا تعبیه شده است؛ اما از نظر طراحی فرقی با یکدیگر ندارند. هر طبقه شامل یک سالن مطالعه، موتورخانه، کتابخانه‌ای برای دریافت کتاب‌های مرجع، تعدادی انبار و سرویس بهداشتی است. مبحث سیرکولاسیون و دسته‌بندی فضاها در این پروژه به‌خوبی لحاظ  شده است.

در پلان طبقه سوم دیگر خبری از سالن‌های مطالعه نیست! این طبقه تماماً به کارمندان و بخش اداری ساختمان اختصاص‌داده‌شده است. این طبقه شامل فضاهای اتاق ریاست، اتاق کارمندان، اتاق معاونت، اتاق بایگانی، آبدارخانه، سرویس بهداشتی، اتاق جلسات و اتاق آرشیو است.

 • نماهای پروژه کتابخانه

به کمک نماهای شرقی و غربی این پروژه، کاملاً می‌توان شیب به‌کاررفته در سقف این ساختمان را مشاهده کرد. روی سطح نما، نام و مشخصات کامل متریال‌های مصرفی نوشته شده است. کدهای ارتفاعی طبقات، ارجاعات تیپ‌بندی درها و پنجره‌ها، خطوط آکس‌بندی و هاشورها، همگی در هر 4 نما به نمایش گذاشته شده‌اند.

 • برش‌های A-A و B-B کتابخانه

در هر دو برش این پروژه نیز مشخصات کامل متریال‌های استفاده شده همراه با ضخامت، رنگ و ابعاد هر کدام در کنار آن نوشته شده است. از برش A-A سه عدد وال سکشن و تعدادی دیتیل‌های اجرایی نیز تهیه شده است که همراه با پروژه در اختیار شما قرار گرفته است. ترازهای کف تمامی طبقات کاملاً محاسبه شده است و تیپ‌بندی و ارجاعات درها و پنجره‌ها در برش‌ها به نمایش گذاشته شده است.

 • سایر مدارک مهم پروژه کتابخانه

پلان بام، پلان‌های ارجاعات تمامی طبقات، جداول تیپ‌بندی درها و پنجره‌ها همراه با پلان و نمای هریک از آن‌ها (با اندازه‌گذاری و مشخصات متریال مصرفی)، لی‌اوت‌های پله‌های طبقات همکف تا سوم و همچنین سرویس‌های بهداشتی، وال سکشن‌ها و جزئیات اجرایی سازه، همگی به طور کاملاً دقیق به شما طراحان و دانشجویان عزیز ارائه شده‌ است.

توجه داشته باشید که تمامی پلان‌ها و مدارک این پروژه کاملاً اندازه‌گذاری (داخلی و یا خارجی) و مبلمان شده‌اند و دارای آکس‌بندی و ستون‌گذاری، ترازهای کف طبقات، تیپ‌بندی کامل درها و پنجره‌ها بر روی پلان‌ها هستند.

 

ویژگی‌های دانلود پروژه آماده کتابخانه اتوکد

 • دسترسی و سیرکولاسیون حرکتی بسیار خوب در پلان

کتابخانه باید از نظر حرکتی کاملاً بهینه شده باشد. مناطق مطالعه باید دارای قفسه‌بندی، میز و صندلی با اندازه و ارگونومی مناسب و راحت باشند. مبلمان در دسترس با ویلچر نیز بسیار ضروری است. در این پروژه آماده شما به‌تمامی این موارد دسترسی خواهید داشت؛ چرا که به‌خوبی به این نکات در طراحی آن توجه شده است.

 • نورپردازی

نور خوب عنصر اصلی هر کتابخانه‌ای است و باید ترکیبی از نور طبیعی، نور مصنوعی و نور بالای هر میز باشد. مبلمان این پروژه آماده کتابخانه، با نورپردازی داخلی مناسبی به کمک تعبیه نورگیرها و پنجره‌ها، برای بهبود تجربه افراد ارائه می‌شود. علاوه بر این، بسیاری از قفسه‌بندی‌ها دارای ویژگی‌های نورپردازی مناسبی هستند که یافتن و دیدن کتاب‌ها را آسان‌تر می‌کند.

 • کاربرپسند بودن

استفاده از کتابخانه‌های امروزی باید بسیار آسان باشد. در این پروژه،  میزهای اطلاعات با قرارگیری در جای مناسب خود، استرس کاربر را کاهش می‌دهد و از همه مهم‌تر به جهت‌دهی بازدیدکننده کمک می‌کند و به کاربر این اطمینان را می‌دهد که همیشه مکانی برای پرسیدن و دریافت خدمات وجود دارد.

 • راحتی

بهترین کتابخانه‌ها آن‌هایی هستند که دارای فضایی دلپذیر و جذاب و دعوت‌کننده باشند. کاربران دوست دارند میز و صندلی خود به یک عنصر معماری مانند دیوار متصل شود، زیرا به آنها احساس امنیت می‌دهد. به همین دلیل در این پروژه، از چیدمان و قراردادن صندلی‌ها به‌صورت رهاشده و آزاد خودداری شده است. درحالی‌که هر کتابخانه می‌تواند دارای یک چیدمان متفاوت باشد، مهم است که قسمت‌های نشیمن راحتی در طراحی کتابخانه گنجانده شود.

 

مزایای دانلود پروژه آماده کتابخانه اتوکد به طور خلاصه

 • استفاده حداکثری از نور طبیعی به کمک ایجاد نورگیرها در دانلود پروژه آماده کتابخانه اتوکد(نور یک رکن مهم در طراحی کتابخانه است.)
 • ایجاد فضاهای راحت، صمیمی و اجتماعی
 • طراحی فضاها به‌گونه‌ای که انتخاب مکان موردنظر کاربر جهت نشستن یا مطالعه را آسان‌تر کند.
 • به‌حداقل‌رساندن موانع حرکتی هنگام طراحی
 • استفاده از عناصر محرک محیطی و ایجاد پویایی بصری هم در پلان و هم در نمای پروژه
 • عدم استفاده از ردیف‌های مستقیم و خطی میزها و قفسه‌های کتابخانه (زیرا حس کارخانه یا انبار را در فرد ایجاد می‌کنند.)

 

جمع‌بندی دانلود پروژه آماده کتابخانه اتوکد

مجموعه بن رو کالج، با قراردادن یک فایل پروژه آماده کتابخانه، در تلاش است که نیاز شما دانشجویان معماری و طراحان را برطرف ‌کند تا علاوه بر صرفه‌جویی در زمان خود، بتوانید به‌سادگی به یک طرح و الگوی جامع کتابخانه امروزی دست پیدا کنید. پس همین حالا از طریق لینک زیر، فایل دانلود پروژه آماده کتابخانه اتوکد را دانلود نمایید!

Rating 4.33 from 3 votes

جعبه دانلود فایل۱ فایل
26.8 mb
پسورد فایل: bonrocollege.com
گزارش خرابی لینک دانلود
 • برای دانلود در تلفن همراه ، روی لینک دانلود نگه دارید و در منو باز شده save link یا download link را انتخاب کنید
 • از آخرین ورژن نرم افزار winrar استفاده کنید.
 
در صورت مشکل در خرابی فایل و لینک دانلود از طریق تیکت و یا آیدی پشتیبانی در تلگرام ، موضوع را اطلاع دهید.

1- آیا دانلودها رایگان هستند؟

فایل‌ها به صورت رایگان در اختیار مخاطبان وب سایت رسمی بن رو کالج قرار گرفته‌اند و برای دانلود فقط کافیست وارد حساب خود شوید.

 

2- چطور دانلود کنیم؟

کافیست بر روی جعبه دانلود کلیک کنید تا لیست فایل‌های قابل دانلود برایتان نمایش داده شود. سپس با کلیک بر روی فایل مورد نظر، می‌توانید پس از ورود به حساب کاربری خود در سایت، فایل را به صورت رایگان دانلود نمایید.

 

3- آیا محدودیتی در تکرار دانلود دارم؟

در حال حاضر در قوانین وبسایت بن رو کالج، محدودیتی برای تعداد دانلودها در نظر گرفته نشده است. شما می‌توانید با خیال راحت این صفحه را با دیگران به اشتراک گذاشته و از آن‌ها هم دعوت کنید تا از این فایل ها استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید