سبد خرید

توضیحات دانلود پروژه آماده مسکونی اتوکد

طراحی یک ساختمان مسکونی می‌تواند برای هر طراحی چالش‌برانگیز و دشوار باشد، به همین دلیل دانلود پروژه آماده مسکونی اتوکد به شما کمک فراوان می‌کند. حتی اگر ایده‌های نابی برای ارائه یک طرح فوق‌العاده داشته باشید باز هم طراحی پروژه‌های مسکونی کار راحتی نیست. زیرا پیش از شروع طراحی نیز لازم است تا تمامی ضوابط و مقررات طراحی مسکونی را به‌خاطر داشته باشید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن از پس طراحی چنین پروژه‌ای سربلند بیرون بیایید.

مجموعه بن رو کالج با ارائه پروژه‌ آماده مسکونی در نرم افزار اتوکد، برای شما این قابلیت را فراهم کرده است که پس از تهیه و دانلود فایل و اجرای آن در نرم افزار اتوکد، از این پروژه بی‌نقص و با جزئیات بالا به‌راحتی استفاده کنید.

اگر بخواهیم در چند کلمه تعریف کنیم که اتوکد چیست، می‌توان گفت که این نرم‌افزار محبوب بر پایه CAD است و برای طراحی و مدل‌سازی دوبعدی و سه‌بعدی طراحی شده است. این ابزار قدرتمند، امکان ایجاد و اصلاح مدل‌های هندسی با ظرفیت تقریباً بی‌نهایت را فراهم می‌کند. در حال حاضر اتوکد دارای ابزارهای کمکی تخصصی فراوانی است که انواع زمینه‌های مرتبط با طراحی دوبعدی و مدل‌سازی سه‌بعدی را پوشش می‌دهد و انتخاب اول هر معمار و طراحی، قطعاً نرم افزار اتوکد است.

پروژه طراحی شده بنای مسکونی در نرم افزار اتوکد که در حاضر پیش روی شما قرار دارد، دارای پلان‌های زیرزمین و همکف، پلان‌های طبقات اول تا چهارم، پلان زیرشیروانی، دیتیل‌های اجرایی متعدد، یک وال سکشن، پلان‌های لی‌اوت و یا بزرگ‌نمایی از بخش‌های مهم، دو برش، جدول‌های تیپ‌بندی درها و پنجره‌ها، جدول نازک‌کاری، پلان بام، پلان‌های ارجاعات طبقات و دو نمای شمالی و جنوبی است.

شما می‌توانید تصاویر تمامی موارد ذکر شده را پیش از دانلود فایل در پایین همین صفحه مشاهده کرده و سپس در صورت تمایل، دانلود پروژه آماده مسکونی اتوکد را به‌صورت کاملاً رایگان از طریق لینکی که در سایت بن رو کالج قرار دارد، تهیه و دانلود کنید.

 

برای دانلود بلاک تخت خواب اتوکد روی لینک کلیک کنید.

 

دانلود پروژه آماده مسکونی اتوکد برای طراحان و دانشجویان

پروژه‌های مسکونی در حال حاضر از پرکاربردترین و گسترده‌ترین پروژه‌هایی است که توسط معماران و طراحان بسیاری طراحی و اجرا می‌شود. به بیان بهتر می‌توان گفت که پروژه‌های مسکونی، بیشترین میزان تقاضا را برای طراحی و اجرا در حوزه معماری توسط کارفرمایان دارند؛ بنابراین دسترسی آسان به پروژه‌های آماده‌ای که تمامی جزئیات لازم را در برداشته باشند، برای هر معماری ضروری است.

البته چنین پروژه‌ای همواره یکی از محبوب‌ترین پروژه‌های معماری دانشگاهی نیز هست و توسط اساتید به دانشجویان عرضه می‌شود؛ بنابراین اگر دانشجو هستید و زمان کافی برای طراحی صفر تا صد یک پروژه را ندارید و یا حتی در جهت ایده گرفتن، نیاز به یک پروژه مسکونی آماده قوی دارید، حتماً همین حالا فایل پروژه را از طریق این لینک، دانلود کنید.

 

آپارتمان مسکونی در اتوکد

 

بررسی مدارک پروژه آماده مسکونی اتوکد

 • پلان زیرزمین

برای تأمین فضای پارک ماشین‌ها در فایل دانلود پروژه آماده مسکونی اتوکد هم از پلان زیرزمین و هم از پلان همکف استفاده شده است. در طبقه زیرزمین این پروژه، 8 عدد انبار تعبیه شده است. دسترسی به طبقات مختلف این ساختمان به کمک یک آسانسور و یک راه پله دوطرفه امکان پذیر است.

 • پلان همکف

در طبقه همکف این پروژه، همان‌طور که اشاره شد، علاوه بر پارکینگ، یک اتاق سرایداری نیز طراحی شده است.

 • پلان طبقات

در پلان‌های طبقات که به‌صورت تیپ طراحی شده‌اند، هر طبقه دارای دو واحد مجزا و هر واحد نیز دارای سه اتاق‌خواب است. موضوع محرمیت و رعایت فیلترینگ و دسته‌بندی فضاها در این پروژه به‌خوبی رعایت شده است. هر واحد شامل یک نشیمن و یک فضای پذیرایی است. تمامی این پلان‌ها مبلمان شده هستند و دیگر احتیاجی به مبلمان‌ گذاری توسط شما نخواهد بود.

در قسمت میانی آشپزخانه و اتاق‌خواب پلان نیز یک پاسیو در نظر گرفته شده است تا نورگیری مناسبی را برای این دو فضا فراهم کند. در حقیقت هم در قسمت شرقی سازه و هم در قسمت غربی آن، دو پاسیو تعبیه شده است.

پلان طبقه چهارم این پروژه مسکونی با سایر طبقات آن تفاوت‌های جزئی دارد. زیرا در این طبقه، با وجود پله‌های داخلی در هر واحد، می‌توان به اتاق زیرشیروانی رسید. در طبقه زیرشیروانی نیز برای هر واحد، دو عدد اتاق‌خواب به همراه یک عدد سرویس بهداشتی در نظر گرفته است. باتوجه‌به وجود فضای زیرشیروانی در این پروژه نتیجه می‌گیریم که این سازه با سقفی شیب‌دار طراحی شده است؛ بنابراین سایت این پروژه در اقلیم معتدل و مرطوب شمالی کشورمان در نظر گرفته شده است. هنگام دانلود و به‌کارگیری این پروژه حتماً به این موضوع توجه داشته باشید.

 • نماهای شمالی و جنوبی

در این دو نما، علاوه بر اینکه از هاشور متناسب با متریال مصرفی نما استفاده شده است، نام و مشخصات دقیق متریال نیز در کنار آن روی نما نوشته شده است. کدهای ارتفاعی طبقات، ارجاعات تیپ‌بندی درها و پنجره‌ها، خطوط آکس‌بندی و حتی خط برش، همگی در نماها به نمایش گذاشته شده‌اند.

 • برش‌های A-A و B-B

در هر دو برش نیز مانند نماها، نام و مشخصات دقیق متریال‌های مصرفی در کنار آن نوشته شده است. ترازهای کف تمامی طبقات کامل محاسبه شده و در کنار هر برش قرار گرفته‌اند. تیپ‌بندی در و پنجره‌ها و خطوط آکس‌بندی در این جا نیز قابل رویت است.

 • جدول نازک‌کاری

در جدول نازک‌کاری این پروژه، متریال‌های مصرفی در سقف، دیوار، کف و قرنیزها، به طور کامل و دقیق برای هر طبقه به‌صورت مجزا بررسی شده است. نوع متریال مصرفی، ضخامت، رنگ و خصوصیات مهم آن همگی با جزئیات بالایی در این جدول قرار داده شده‌اند.

 • سایر مدارک پروژه

پلان بام، پلان‌های ارجاعات تمامی طبقات، جداول تیپ‌بندی در و پنجره، وال سکشن پله، لی‌اوت سرویس‌های بهداشتی و جزئیات اجرایی سازه مانند نحوه اتصال کف و دیوار، همگی به طور کامل و با جزئیاتی بسیار دقیق به شما علاقه‌مندان ارائه شده‌اند.

لازم به ذکر است که تمامی پلان‌ها و مدارک این پروژه شامل اندازه‌گذاری (داخلی و یا خارجی) هستند. علاوه بر این، ستون‌گذاری و خطوط آکس‌ این پروژه نیز کاملاً طراحی شده است.

 • جدول مشخصات پروژه

در گوشه پایین سمت راست، در هر یک از مدارک به‌صورت جداگانه، جدول مشخصات پروژه نیز قرار گرفته است. در این جدول شما می‌توانید به‌راحتی مقیاس ترسیم پروژه، نام و شماره نقشه، نام کارفرما و طراح پروژه را مشاهده کنید.

 

مزایای دانلود پروژه آماده مسکونی اتوکد به طور خلاصه

 • توجه به عرصه‌بندی فضاها مثل عرصه زندگی خصوصی، عمومی، خانوادگی و…
 • مبلمان کامل پلان‌ها
 • دارای اندازه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در پلان‌ها به‌صورت کامل
 • ترسیم ستون‌ها و خطوط آکس‌بندی
 • ارائه دیتیل‌های اجرایی سازه
 • نمایش تیپ‌بندی درها و پنجره‌ها در نماها و برش‌ها و ارائه جدول تیپ‌بندی
 • ارائه جدول نازک‌کاری و معرفی مشخصات تمامی مصالح به‌کاررفته و…

 

مجموعه بن رو کالج با تهیه این پروژه آماده مسکونی بی‌نظیر در نرم افزار اتوکد برای شما طراحان، در تلاش است نیاز شما را برای طراحی یک فضای مسکونی برطرف ‌کند تا بتوانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید. اگر هم دانشجو هستید و می‌خواهید توجه اساتید را به خود جلب کنید و خروجی فوق‌العاده‌ای به آن‌ها ارائه دهید، از این پروژه آماده غافل نشوید!

Rating 5.00 from 2 votes

جعبه دانلود فایل۱ فایل
10.2 mb
پسورد فایل: bonrocollege.com
گزارش خرابی لینک دانلود
 • برای دانلود در تلفن همراه ، روی لینک دانلود نگه دارید و در منو باز شده save link یا download link را انتخاب کنید
 • از آخرین ورژن نرم افزار winrar استفاده کنید.
 
در صورت مشکل در خرابی فایل و لینک دانلود از طریق تیکت و یا آیدی پشتیبانی در تلگرام ، موضوع را اطلاع دهید.

1- آیا دانلودها رایگان هستند؟

فایل‌ها به صورت رایگان در اختیار مخاطبان وب سایت رسمی بن رو کالج قرار گرفته‌اند و برای دانلود فقط کافیست وارد حساب خود شوید.

 

2- چطور دانلود کنیم؟

کافیست بر روی جعبه دانلود کلیک کنید تا لیست فایل‌های قابل دانلود برایتان نمایش داده شود. سپس با کلیک بر روی فایل مورد نظر، می‌توانید پس از ورود به حساب کاربری خود در سایت، فایل را به صورت رایگان دانلود نمایید.

 

3- آیا محدودیتی در تکرار دانلود دارم؟

در حال حاضر در قوانین وبسایت بن رو کالج، محدودیتی برای تعداد دانلودها در نظر گرفته نشده است. شما می‌توانید با خیال راحت این صفحه را با دیگران به اشتراک گذاشته و از آن‌ها هم دعوت کنید تا از این فایل ها استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید