سبد خرید

امروزه، خوابگاه یکی از ساختمان‌هایی است که در معماری کاربرد فراوان دارد. در انتهای این صفحه فایل دانلود پروژه آماده خوابگاه دانشجویی اتوکد را مشاهده کنید. ضوابط طراحی و احداث خوابگاه‌های دانشجویی در سال‌های اخیر دچار پیچیدگی‌هایی شده است. معماران و طراحان چنین سازه‌هایی باید توانایی کافی در ایجاد محیط‌های مسکونی راحت و دلپذیر را داشته باشند.

در حال حاضر، یکی از پروژه‌هایی که توسط اساتید بسیاری به دانشجویان عرضه می‌شود، پروژه طراحی خوابگاه است. به‌طورکلی هر دانشجو و طراحی برای ایجاد چنین پروژه‌ای با مشکلات بسیاری روبه‌رو خواهد شد. زیرا طراحی یک خوابگاه بسیار خوب، پیش از هر مورد دیگری، نیازمند داشتن اطلاعات پایه است. یعنی طراح باید ابتدا ضوابط حائز اهمیت در طراحی خوابگاه را بیاموزد و سپس اقدام به طراحی نماید. درست در همین نقطه است که بیشتر دانشجویان و یا حتی طراحان باسابقه با چالش‌های به ساری روبه‌رو می‌شوند.

مجموعه بن رو کالج، با درنظرگرفتن تمامی چالش‌ها و مشکلات احتمالی موجود در طراحی یک خوابگاه دانشجویی، پروژه آماده جامعی را که در نرم افزار اتوکد طراحی شده، برای شما دانشجویان و طراحان عزیز فراهم کرده است تا به کمک این فایل آماده بتوانید به راحتی و بدون هیچ دردسری، از آن در پروژه‌های خود استفاده کنید.

نرم‌ افزار محبوب اتوکد یک ابزار نرم‌افزاری همه‌کاره و قدرتمند بر پایه CAD است که در طیف وسیعی از صنایع مورداستفاده قرار می‌گیرد. ویژگی‌ها و ابزارهای آن، مانند رابط خط فرمان، مدیریت لایه‌ها، مدل‌سازی سه‌بعدی، حاشیه‌نویسی، ایجاد طرح‌های پیچیده و همکاری با دیگران در یک پروژه را برای کاربران آسان می‌کند. استفاده از اتوکد همچنان به پیشرفت و تکامل خود ادامه خواهد داد؛ زیرا این نرم افزار نقش مهمی در شکل‌دادن به آینده طراحی و نوآوری در معماری دارد.

ابتدا فایل پروژه آماده خوابگاه را از طریق لینک موجود در سایت بن رو کالج دانلود کنید. در نهایت شما توانسته اید از یک پروژه آماده در جهت کسب ایده های بیشتر و یا استفاده از آن در پروژه های خود کمک بگیرید!

 

دانلود پروژه آماده خوابگاه دانشجویی اتوکد

فایل دانلود پروژه آماده خوابگاه دانشجویی اتوکد، دارای سایت پلان، پلان‌های طبقات همکف تا سوم، پلان‌های ارجاعات طبقات، نماهای شمالی، جنوبی، شرقی و غربی، دیتیل‌های اجرایی متعدد از بخش‌های مختلف پروژه، وال سکشن‌ها، پلان‌های لی‌اوت و یا بزرگ‌نمایی از بخش‌های مهم سازه مانند دستگاه پله و سرویس بهداشتی و آشپزخانه، دو برش، جدول‌های تیپ‌بندی درها و پنجره‌ها با تمام جزئیات و مشخصات، جدول نازک‌کاری، پلان بام، پلان‌های سقف کاذب و همچنین پلان‌های اندازه‌گذاری است.

البته شما کاربران عزیز می‌توانید ابتدا تصاویر مدارک این پروژه آماده را که در پایین همین صفحه قرار گرفته‌اند، مشاهده کنید و اگر تمایل به تهیه و دانلود فایل این پروژه داشتید، می‌توانید آن را به‌صورت کاملاً رایگان از طریق جعبه دانلود، دانلود نمایید.

 

مدارک موجود در فایل دانلود پروژه آماده خوابگاه دانشجویی اتوکد

 • سایت پلان

سایت این پروژه خوابگاهی، در محدوده خیابان شریعتی در شهر بابل در نظر گرفته شده است. همان‌طور که واضح است، این خوابگاه به‌عنوان یک خوابگاه دانشجویی، برای مجموعه دانشگاه صنعتی نوشیروانی طراحی شده است. به همین دلیل است که طراحی سازه سقف این پروژه به‌صورت شیب‌دار صورت‌گرفته است. (توجه به شرایط اقلیمی سایت پروژه) همچنین نحوه دسترسی‌ها و سیرکولاسیون حرکتی در پلان موقعیت به‌خوبی قابل‌درک است.

 • پلان طبقات

در پلان‌های طبقات که به‌صورت تیپ طراحی شده‌اند، هر طبقه دارای 16 اتاق خواب است که تمامی آن ها 4 تخته طراحی شده اند. در هر طبقه، 4 آشپزخانه، 12 حمام و 8 سرویس بهداشتی تعبیه شده است. تمامی این پلان‌ها مبلمان شده هستند و دیگر احتیاجی به مبلمان‌ گذاری توسط شما نخواهد بود.

در قسمت میانی پلان طبقات، یک وید (Void) طراحی شده است. این وید میانی و به‌طورکلی، رعایت فیلترینگ فضاها، باعث ایجاد یک سیرکولاسیون حرکتی مناسب و راحت برای دانشجویان شده است. طبقات این ساختمان، شامل اتاق‌های تلویزیون و انبار نیز هست.

باتوجه‌به این که این سازه با سقفی شیب‌دار طراحی شده است؛ بنابراین سایت این پروژه در اقلیم معتدل و مرطوب شمالی کشورمان در نظر گرفته شده است. هنگام استفاده از این پروژه حتماً به این موضوع توجه داشته باشید.

 • نماها

در نقشه‌نماها، علاوه بر اینکه متریال مصرفی نما با مشخصات کامل، ضخامت، رنگ و به کمک هاشور مناسب نمایش‌داده‌شده است، خط برش، ترازها و کدهای ارتفاعی طبقات، ارجاعات تیپ‌بندی درها و پنجره‌ها و خطوط آکس‌بندی ستون‌ها همگی در نماها به ترسیم شده‌اند.

 • برش‌های A-A و B-B

در هر دو برش این پروژه، نام و جزئیات کامل متریال‌های مصرفی در کنار آن‌ها نوشته شده است. ترازهای کف تمامی طبقات، ارجاعات و تیپ‌بندی در و پنجره‌ها، خطوط آکس‌بندی و به‌طورکلی تمامی جزئیات اجرایی لازم در این برش‌ها به‌خوبی ترسیم و به نمایش گذاشته شده‌اند. از هر دو برش نیز تعداد زیادی دیتیل‌های اجرایی با مقیاس بزرگ‌تر تهیه شده است.

 • جدول مشخصات پروژه

در گوشه پایین سمت راست در هر یک از مدارک پروژه، جدول مشخصات نیز قرار گرفته است. در این جدول شما می‌توانید به‌راحتی مقیاس ترسیم پروژه، واحدها، نام و شماره نقشه، نام کارفرما و طراح پروژه و سایر توضیحات مهم را مشاهده کنید.

 • جدول نازک‌کاری

در جدول نازک‌کاری این پروژه، متریال‌های مصرفی در سقف، دیوار، کف و قرنیزها، به طور کامل و دقیق برای هر طبقه به‌صورت مجزا بررسی شده است. نوع متریال مصرفی، ضخامت، رنگ و خصوصیات مهم آن همگی با جزئیات بالایی در این جدول قرار داده شده‌اند.

 • جدول راهنمای ضخامت قلم

در گوشه بالا سمت راست، در هر یک از مدارک به‌صورت جداگانه، جدولی تحت عنوان راهنمای ضخامت قلم‌ها نیز قرار گرفته است. اهمیت ضخامت قلم‌ها هنگام چاپ و ارائه این مدارک به اساتید و کارفرمایان بیشتر احساس می‌شود.

 • سایر مدارک پروژه

در پلان بام پروژه، تمامی ترازهای موجود به‌خوبی محاسبه شده و روی پلان نوشته شده است. این نشان می‌دهد که جزئیات و ضوابط مهم اجرایی در این پروژه به‌درستی رعایت شده است.

جداول تیپ‌بندی درها و پنجره‌ها با کامل‌ترین جزئیات اجرایی و اندازه‌گذاری‌ها، پلان‌های ارجاعات طبقات، وال سکشن‌هایی از دستگاه پله، نقشه‌های بزرگ‌نمایی از فضاهایی مثل سرویس‌های بهداشتی، پلان‌های سقف کاذب، نقشه‌هایی از جزئیات اجرایی سازه، همگی به طور کامل و با جزئیاتی بسیار دقیق به شما علاقه‌مندان ارائه شده‌اند.

لازم به ذکر است که تمامی پلان‌ها و مدارک این پروژه شامل اندازه‌گذاری (داخلی و یا خارجی) هستند. علاوه بر این، ستون‌گذاری و خطوط آکس‌ این پروژه نیز کاملاً طراحی شده است.

 

ویژگی‌های فایل دانلود پروژه آماده خوابگاه دانشجویی اتوکد به طور خلاصه

 • توجه به امکانات رفاهی و ایجاد فضاهای اجتماعی در طراحی پلان طبقات
 • تعبیه فضاهایی جهت آسایش بیشتر دانشجویان مانند اتاق تلویزیون
 • انعطاف‌پذیری و سازگاری بالا در طراحی پلان
 • ایمنی و امنیت بالا در خوابگاه
 • دارای ضوابط لازم جهت طراحی یک خوابگاه مطابق با استانداردها
 • توجه به ایمنی و امنیت دانشجویان
 • طراحی فرم کلی ساختمان به شکل مستطیل
 • استفاده از متریال آجر به طور گسترده در سطح نما
 • به‌کارگیری المان‌های عمودی از روی سطح زمین تا آخرین طبقه بنا
 • تعبیه تراس‌ در هر یک اتاق‌های خوابگاه
 • به‌کارگیری پنجره‌های متعدد در نما جهت تأمین نور کافی اتاق‌ها
 • طراحی سقف به‌صورت شیب‌دار جهت هماهنگی با اقلیم این پروژه و…پ

 

دانلود پروژه آماده خوابگاه دانشجویی اتوکد که در اختیار شما قرار دارد، پروژه‌ای کم‌نظیر است که توسط مجموعه بن رو کالج تهیه شده است. این طرح آماده با رعایت تمامی ضوابط و مقررات و استانداردهای طراحی خوابگاه، ایجاد شده است.

لازم به ذکر است که شما می‌توانید به فایل آماده سه‌بعدی و شبیه‌سازی‌شده این پروژه نیز دسترسی داشته باشید. بن رو کالج، علاوه بر تهیه فایل مدارک DWG این پروژه، حجم سه‌بعدی آن را که در نرم افزار اسکچاپ ایجاد شده است، در اختیار شما عزیزان قرار داده است. جهت تهیه و دانلود پروژه آماده خوابگاه دانشجویی اتوکد به جعبه دانلود مراجعه کنید.

Rating 5.00 from 3 votes

جعبه دانلود فایل۱ فایل
12.4 mb
گزارش خرابی لینک دانلود
 • برای دانلود در تلفن همراه ، روی لینک دانلود نگه دارید و در منو باز شده save link یا download link را انتخاب کنید
 • از آخرین ورژن نرم افزار winrar استفاده کنید.
 
در صورت مشکل در خرابی فایل و لینک دانلود از طریق تیکت و یا آیدی پشتیبانی در تلگرام ، موضوع را اطلاع دهید.

1- آیا دانلودها رایگان هستند؟

فایل‌ها به صورت رایگان در اختیار مخاطبان وب سایت رسمی بن رو کالج قرار گرفته‌اند و برای دانلود فقط کافیست وارد حساب خود شوید.

 

2- چطور دانلود کنیم؟

کافیست بر روی جعبه دانلود کلیک کنید تا لیست فایل‌های قابل دانلود برایتان نمایش داده شود. سپس با کلیک بر روی فایل مورد نظر، می‌توانید پس از ورود به حساب کاربری خود در سایت، فایل را به صورت رایگان دانلود نمایید.

 

3- آیا محدودیتی در تکرار دانلود دارم؟

در حال حاضر در قوانین وبسایت بن رو کالج، محدودیتی برای تعداد دانلودها در نظر گرفته نشده است. شما می‌توانید با خیال راحت این صفحه را با دیگران به اشتراک گذاشته و از آن‌ها هم دعوت کنید تا از این فایل ها استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید