سبد خرید

تعداد کاربران کرونا در جهان

تعداد کاربران کرونا در جهان

امروزه در جامعه دانشجویان و مهندسین معماری و به‌ویژه طراحان سه‌بعدی، پلاگین قدرتمند کرونا بسیار شناخته شده است. مطابق با آمار منتشر شده، امروزه پلاگین کرونا، به طور فعال در 143 کشور در سراسر دنیا به کار گرفته می‌شود.

منبع: https://corona-renderer.com/features/affordable

البته آمار دقیق تعداد کاربران کرونا در دسترس نیست! اما به‌طورکلی همین تعداد کاربران کرونا در جهان نشان می‌دهد که در حال حاضر یکی از پرکاربردترین افزونه‌های رندر در معماری، پلاگین کرونا است.

همان‌طور که می‌دانید، پلاگین کرونا یکی از موتورهای رندری به شمار می‌رود که در زمینه معماری و طراحی داخلی، کاربردها و قابلیت‌های بسیاری را ارائه می‌دهد. باتوجه‌به اینکه این پلاگین، به طور ویژه در شبیه‌سازی‌های معماری کاربرد دارد، بنابراین هنرمندان، مدل‌سازان سه‌بعدی و طراحان بسیاری از آن در پروژه‌های خود بهره می‌گیرند.

ابزارهای کاربردی و سرعت بسیار بالای این پلاگین، کرونا را به تبدیل به یک انتخاب عالی کرده است. چرا که طراحان دیگر نیازی به‌صرف زمان‌های طولانی برای تهیه رندر از پروژه‌های خود نداشته و می‌توانند به سرعت به هدف خود دست یابند.

در ادامه مقاله به بررسی ویژگی‌های پلاگین کرونا و قابلیت‌های آن در تهیه و تولید رندرهای معماری و همچنین علت آمار بالای تعداد کاربران کرونا در جهان می‌پردازیم.

کاربرد کرونا در معماری

 

 

پلاگین کرونا چیست و چه کاربردی دارد؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد، کرونا یک نرم افزار معماری نیست، بلکه یک افزونه جداگانه به شمار می‌رود. به بیان دیگر، این ابزار با سایر نرم افزارهای سه‌بعدی معماری ترکیب می‌شود تا خروجی‌های شگفت‌انگیزی از پروژه‌ها را تولید کند.

هر کاربری که به دنبال تولید رندهای سه‌بعدی بسیار باکیفیت باشد، قطعاً می‌داند که ابزارهای رندر یک نرم‌ افزار، توانایی تولید تصاویر با کیفیت بالا را ندارد. درست است که همان ابزار می‌تواند کار طراح را تا حدودی راه بیندازد، اما ارائه یک خروجی بسیار حرفه‌ای توسط طراح که نتیجه طراحی را به‌صورت کاملاً واقع‌گرایانه نمایش دهد، فقط از عهده پلاگین‌هایی مانند کرونا برمی‌آید.

پلاگین قدرتمند کرونا، موتور رندری است که برای نرم‌ افزارهای معماری مانند Autodesk 3ds Max تولید شده و توسعه‌یافته است. این موتور رندر از ویژگی‌هایی مانند حذف نویز برای تولید رندرهای واقع‌گرایانه استفاده می‌کند و شاید این مزیت، از مهم‌ترین قابلیت‌های کرونا به شمار رود.

افزونه کرونا قابلیت‌های بی‌شمار دیگری نیز دارد. به‌عنوان‌مثال، حجم‌سنجی، ویژگی عمق میدان دید و… این افزونه به کمک رابط کاربرپسند خود و همچنین متریال‌های پیش‌ساخته و باکیفیت و نورپردازی‌های قوی، در میان معماران و طراحان محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.

شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با افزونه قدرتمند کرونا و کاربردهای آن، روی لینک کلیک نمایید.

مزایای پلاگین کرونا

چه کسانی بیشتر از پلاگین کرونا استفاده می‌کنند؟

همان‌طور که متوجه شدید، افزونه کرونا در تولید رندر از مدل‌های سه‌بعدی معماری که در سایر نرم‌ افزارهای مربوطه طراحی شده‌اند، کاربرد دارد؛ بنابراین بیشترین کاربران این پلاگین نیز معماران، طراحان و مدل‌سازان سه‌بعدی هستند.

هدف اصلی افزونه کرونا، آسان‌تر کردن کار طراحان و دوری از رندرها و خروجی‌های مصنوعی است. کمپانی Chaos دائماً در تلاش است تا با افزایش مزیت‌های این افزونه و همچنین با حذف‌کردن تنظیماتی که ضرورت ندارند، فرایند تولید خروجی‌ها را آسان کند.

همچنین پلاگین کرونا با سایر افزونه‌های مرتبط نیز سازگاری دارد. این ابزار حرفه‌ای، برای شبیه‌سازی‌های سه‌بعدی معماری، هم برای طراحی داخلی و هم برای طراحی محوطه و نماسازی بسیار عالی عمل می‌کند. به کمک کرونا شما می‌توانید با صرف کمترین زمان و تلاش ممکن، به بهترین خروجی‌ها و رندرها دست پیدا کنید.

قابلیت های کرونا در معماری

علت بالا بودن تعداد کاربران کرونا در جهان

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، افزونه کرونا مطابق با آمار موجود، در 134 کشور در سراسر جهان به کار گرفته میشود. کاربرد گسترده این پلاگین در دنیا نشان میدهد که کرونا دارای مزایای بی شماری است که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم:

  • پنجره فعال real-time

یکی از مزایای پلاگین کرونا، پنجره فعال آن است؛ یعنی تولید رندر به‌صورت Real-time با به‌کارگیری کارت گرافیک یا GPU. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا نتیجه نهایی را هم‌زمان که در نرم‌ افزار خود مشغول به مدل‌سازی هستید، مشاهده کنید.

  • رابط کاربرپسند

رابط کاربری کرونا آن قدر آسان است که هر کاربر تازه واردی نیز می‌تواند از آن استفاده کند؛ بنابراین هر طراح و معماری که تجربه زیادی در به‌کارگیری کرونا نداشته باشد می‌تواند به‌راحتی از ابزارهای آن بهره گیرد؛ بنابراین یادگیری و درک کرونا برای همه کاربران به‌سادگی آب‌خوردن است.

  • نور و متریال

کرونا دارای متریال‌های پیش‌ساخته و قابلیت‌های نورپردازی بسیار حرفه‌ای است. این ویژگی علاوه بر این که باعث می‌شود مدل‌های شما درنهایت دارای بافت‌های واقع‌گرایانه‌تری باشند، امکان تولید نور طبیعی و مصنوعی را نیز به‌خوبی فراهم می‌کند.

رندر کرونا

 

  • رندرهای فوتورئالیستی

از دیگر مزایای کرونا، قابلیت تولید تصاویر بسیار واقع‌گرایانه و فوتورئالیستی است. این قابلیت در شبیه‌سازی سه‌بعدی معماری بسیار حائز اهمیت است، زیرا افراد به کمک این ویژگی است که می‌توانند نتیجه نهایی پروژه را به‌خوبی درک کنند.

  • حذف نویز رندر

فناوری حذف نویز کرونا، باعث می‌شود تا نویزهای احتمالی موجود در یک رندر، تا حد زیادی کاهش پیدا کند. همین موضوع نیز باعث می‌شود که خروجی‌های ارائه شده در نهایت کیفیت بسیار بالایی داشته باشند.

  • تهیه رندر با سرعت بالا

فرایند تولید رندر با کرونا به‌گونه‌ای است که باعث می‌شود رندرها در مدت‌زمان کمتری ایجاد شوند. این قابلیت نیز اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا در این صورت طراح می‌تواند به‌جای تمرکز بر فرایند رندرینگ و تعبیه تنظیمات مناسب برای رندر، به بخش طراحی و مدل‌سازی پروژه خود تمرکز کند.

آمار کاربران کرونا

سخن پایانی بن رو کالج

پلاگین کرونا که در 134 کشور جهان به کار گرفته می‌شود، یک ابزار رندرینگ بسیار قدرتمند در میان معماران، طراحان و مدلسازان حرفه ای و حتی مبتدیان به شمار می‌رود. امروزه در حوزه معماری و طراحی داخلی، یادگیری پلاگین‌های رندرینگ از جمله افزونه کرونا، از اولویت‌ها و نیازهای اولیه هر معمار و طراح به شمار می‌رود.

ازاین‌رو، مجموعه بن رو کالج، مرجع تخصصی آموزش نرم ‌افزارهای معماری، پکیج آموزشی پلاگین کرونا را تهیه کرده و در اختیار شما کاربران و علاقه‌مندان به حوزه رندرینگ قرار داده است.

یادگیری این دوره آموزشی پروژه محور که توسط بهترین اساتید تهیه شده است، به‌تمامی دانشجویان معماری، طراحی داخلی، افراد جویای کار و همچنین تمام کسانی که قصد مهاجرت دارند توصیه می‌شود. شما می‌توانید به‌راحتی دوره Corona Cafe را از طریق سایت بن رو کالج تهیه کنید.

برای تهیه پکیج آموزشی پلاگین کرونا، روی لینک کنید.

پکیج آموزشی
Corona Cafe
پکیج آموزشی کرونا
تعداد کاربران کرونا در جهان - بن رو کالج

Rating 4.50 from 2 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید