سبد خرید

تعداد کاربران تری دی مکس در جهان

تعداد کاربران تری دی مکس در جهان

مطابق با آخرین آمار منتشر شده از تعداد کاربران ‌تری دی مکس در جهان در سال ۲۰۲۴، بیش از 9991 شرکت در سراسر جهان از این نرم افزار برای مدل‌سازی پروژه‌های خود استفاده می‌کنند. نرم افزار محبوب تری دی مکس، یکی از قدرتمندترین و کاربردی‌ترین ابزارها در زمینه مدل‌سازی سه‌بعدی به‌شمار می‌رود.

در حال حاضر، نرم افزار تری دی مکس میلیون‌ها کاربر فعال در سراسر جهان دارد. اما تاکنون آماری از تعداد دقیق کاربران تری دی مکس در جهان از سمت کمپانی اتودسک منتشر نشده است.

امروزه تکنیک‌های مدل‌سازی و رندر سه‌بعدی یک مرحله ضروری در فرایند طراحی به شمار می‌روند. زیرا برای نمایش بصری نحوه ظاهرشدن یک طرح معماری یا طراحی داخلی پس از اجرا از آن‌ها استفاده می‌شود.

شبیه‌سازی و تجسم سه بعدی یک تصویر واقعگرایانه که با استفاده از گرافیک کامپیوتری ایجاد می شود، به مشتری نشان می دهد که پروژه او پس از اجرا چگونه خواهد بود. فناوری‌های مدرن، همراه با مهارت‌های یک معمار و یک طراح، تجسم سه‌بعدی را چنان واقعی می‌سازد که گاهی اوقات تشخیص آن از یک عکس دشوار است.

یکی از بهترین نرم افزارهای مدل‌سازی سه‌بعدی، تولید انیمیشن و شبیه‌سازی سه‌بعدی معماری، نرم افزار تری دی مکس است. این نرم افزار حرفه‌ای است که دارای یک جعبه‌ابزار انعطاف‌پذیر گسترده برای ایجاد پروژه‌هایی با اشکال و پیچیدگی‌های مختلف با کنترل کامل هدف است.

در ادامه مقاله به بررسی ویژگی‌های شگفت‌ا‌نگیز نرم افزار تری دی مکس، کاربردهای آن در صنایع مختلف و آمار کاربران‌ تری دی مکس در جهان می‌پردازیم.

برای دانلود نرم افزار تری دی مکس، روی لینک کلیک کنید.

نرم افزار تری دی مکس

 

 

نرم افزار AutoDesk 3dsMax چیست؟

هر جا صحبت از مدل‌سازی سه‌بعدی معماری با پیچیده‌ترین و کامل‌ترین جزئیات به میان می‌آید، نرم افزار تری دی مکس به بهترین انتخاب ممکن برای معماران و طراحان CGI تبدیل می‌شود.

نرم افزار تری دی مکس، توسعه‌یافته توسط کمپانی Autodesk، یک نرم‌افزار قدرتمند مدل‌سازی سه‌بعدی، انیمیشن، و رندرینگ است که به طور گسترده در زمینه‌های معماری، طراحی، و سرگرمی استفاده می‌شود.

تری دی مکس با عنوان مشهور “چندکاره بودن” خود، مجموعه جامعی از ابزارها را برای ایجاد مدل‌ها و انیمیشن‌های پیچیده سه‌بعدی فراهم می‌کند. این موضوع، به‌خوبی علت تعداد بالای کاربران تری دی مکس در جهان را به‌خوبی توجیه می‌کند.

نرم افزار تری دی مکس همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا مدل‌های سه‌بعدی بسیار پیچیده را به‌سرعت و با کاربردی‌ترین ابزارها ایجاد کنید. رابط کاربری آن نیز به‌خوبی کار می‌کند.

سرعت و سادگی تری دی مکس در این زمینه واقعاً بی‌رقیب است. موتور مدل‌سازی این نرم افزار به شما اجازه می‌دهد تا کنترل زیاد و ایجاد جزئیات بالایی روی عناصر مدل‌سازی شده داشته باشید.

برای آشنایی بیشتر با نرم افزار محبوب تری دی مکس در معماری، روی لینک کلیک کنید.

تری دی مکس چیست

نرم افزار تری دی مکس در کدام صنایع بیشترین کاربرد را دارد؟

  • معماری و طراحی داخلی

معماران و طراحان داخلی از نرم افزار تری دی مکس برای تصویرسازی و ارائه طرح‌های خود در یک محیط واقع‌گرایانه سه‌بعدی استفاده می‌کنند. این نرم‌افزار در ایجاد مدل‌های معماری دقیق و پیمایش‌ها کمک بسیاری به معماران می‌کند.

به‌طورکلی صنعت معماری و طراحی داخلی برای تولید مدل‌های بسیار واقع‌گرایانه نیازمند یک ابزار قدرتمند است. اینجاست که قابلیت‌های گسترده‌تری دی مکس در زمینه مدل‌سازی خودنمایی می‌کند.

مدلسازی داخلی

  • طراحی محصولات

نرم افزار تری دی مکس به طور گسترده در زمینه طراحی و شبیه‌سازی محصولات کاربرد دارد. فرقی نمی‌کند محصول شما چه چیزی باشد؛ از مبلمان گرفته تا طراحی محصولات کوچک و با جزئیات بالا، تری دی مکس قابلیت مدل‌سازی همه چیز را دارد.

  • توسعه بازی‌ها

در صنعت بازی، تری دی مکس در طراحی شخصیت‌ها، محیط‌ها و انیمیشن‌ها بسیار مؤثر عمل می‌کند. سازگاری آن با موتورهای مختلف بازی، آن را به یک انتخاب محبوب در میان توسعه‌دهندگان بازی تبدیل کرده است.

  • تولید فیلم و انیمیشن

تری دی مکس به طور گسترده در تولید فیلم‌های انیمیشن و جلوه‌های ویژه بصری استفاده می‌شود. ابزارهای انیمیشن و قابلیت‌های پیشرفته رندرینگ آن به ایجاد دنیاهای سینمایی شگفت‌انگیز کمک شایانی می‌کنند.

به‌طورکلی، مطابق با آمار منتشر شده، سه صنعت برتری که از Autodesk 3ds Max برای مدل‌سازی‌های سه‌بعدی استفاده می‌کنند عبارت‌اند از: معماری (454)، طراحی (407)، طراحی داخلی (399).

آمار دقیق را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

تعداد کاربران تری دی مکس

تعداد کاربران تری دی مکس در جهان

بیشترین آمار کاربران تری دی مکس در جهان، به ترتیب در ایالات متحده با 3607 کاربر (48.30%)، بریتانیا با 1058 کاربر (14.17%) و هند با 835 کاربر (11.18%) است. مطابق با این آمار می‌توان به این نتیجه رسید که اگر قصد یادگیری تری دی مکس و مهاجرت را دارید، کشورهای ایالات متحده و بریتانیا می‌توانند مقصد مناسبی باشند.

آمار دقیق را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

محبوبیت تری دی مکس

 چه کسانی از نرم افزار تری دی مکس استفاده می‌کنند؟

به طور کلی، طراحان معماری و هنرمندان CGI، اصلی‌ترین کاربران نرم افزار تری دی مکس به شمار می‌روند. با نگاهی بر کاربران نرم افزار تری دی مکس، متوجه می‌شویم که بخش‌های آموزش عالی (11%)، معماری و برنامه‌ریزی (7%)، فناوری اطلاعات و خدمات (6%) و نرم‌افزار کامپیوتر (5%)، بزرگ‌ترین بخش‌ها هستند.

اکثر کاربران نرم افزار تری دی مکس در شرکت‌های دارای 20 تا 49 کارمند (2181 شرکت)، 0 تا 9 کارمند (2017 شرکت)، 100 تا 249 کارمند (1329 شرکت) قرار دارند.

آمار دقیق را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

تری دی مکس در دنیا

چرا تری دی مکس نرم افزار پرطرفداری است؟

  • ابزارهای مدل‌سازی حرفه‌ای

نرم افزار تری دی مکس ابزارهای مدل‌سازی بسیار قوی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. از جمله مدل‌سازی چندضلعی، مدل‌سازی بر اساس مش‌ها و ویرایش مش پارامتریک. این مزیت به کاربران این امکان را می‌دهد که مدل‌های سه‌بعدی بسیار دقیق و پیچیده را به‌راحتی ایجاد کنند.

  • قابلیت‌های تولید انیمیشن

این نرم‌افزار در زمینه انیمیشن در ویژگی‌هایی مانند تولید و شبیه‌سازی شخصیت، و شبیه‌سازی دینامیک کاربرد بسیاری دارد. هنرمندان می‌توانند اثرات و تعاملات واقع‌گرایانه را از طریق حرکات و تعاملات واقع‌گرا به وجود آورند.

  • موتور رندرینگ قدرتمند

نرم افزار تری دی مکس با موتور قدرتمند رندرینگ خود، تصاویر با کیفیت بالایی را تولید می‌کند. این نرم‌ افزار از تکنیک‌های مختلف رندرینگ پشتیبانی می‌کند. از جمله روش‌های نورپردازی سراسری که به ایجاد اثرات نورپردازی و سایه‌های واقع‌گرا کمک شایانی می‌کند.

  • ارائه تصاویر واقع‌گرایانه

ابزارهای پیشرفته نرم افزار گزینه‌های مدل‌سازی و رندر متعددی را در اختیار معمار و طراح قرار می‌دهد که امکان ایجاد تصاویر واقعی را با کیفیت بالا فراهم می‌کند؛ بنابراین، تری دی مکس شما را قادر می‌سازد تا پروژه‌های خود را به‌وضوح شبیه‌سازی کنید و بازخورد بالایی از مشتریان خود دریافت کنید.

لازم به ذکر است که این مزیت در همان مراحل ابتدایی در طراحی، به یافتن مشکلات احتمالی و رفع ایرادات مطابق با نظر کارفرما کمک بسیاری می‌کند.

مزایای تری دی مکس

 

  • ویرایشگر متریال، بافت و رنگ

مواد و متریال، بیشترین واقع‌گرایی را به صحنه‌های مدل‌سازی شده اضافه می‌کنند. یک متریال در نرم افزار تری دی مکس، همراه با ویژگی‌های نور، نحوه رفتار یک شیء را در زندگی واقعی نشان می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، نشان می‌دهد که چگونه یک جسم نور را منعکس یا منتقل می‌کند.

  • ایجاد پانورامای کروی و تورهای VR

نرم افزار قدرتمند تری دی مکس شما را قادر می‌سازد یک پروژه را به‌صورت VR یا واقعیت مجازی رندر کنید. این مزیت به کارفرمایان شما این فرصت را می‌دهد تا نتیجه نهایی پروژه را به‌تنهایی مشاهده و کنترل کنند؛ بنابراین یک مشارکت و همکاری خوب میان شما و کارفرما نیز شکل می‌گیرد.

 

برخی از مزایای نرم افزار تری دی مکس در صنعت معماری

نرم افزار تری دی مکس دارای تعداد زیادی ابزار کاربردی و دستورات مختلف است که برای مدل‌سازی سه‌بعدی و راحت‌تر تر کردن این فرایند بسیار مؤثر عمل می‌کنند. تری دی مکس همچنین از زبان برنامه‌نویسی maxscript پشتیبانی می‌کند.

از زبان برنامه‌نویسی maxscript برای ایجاد اسکریپت‌های ساده استفاده می‌شود. این مزیت باعث ایجاد پلاگین‌ها و اسکریپت‌های مختلف ایجاد شده توسط کاربران می‌شود.

تری دی مکس همچنین از اشکال و احجام پیش‌فرض منحصربه‌فردی مانند مکعب، هرم و مخروط استفاده می‌کند. این فرم‌ها می‌توانند به‌عنوان فرم‌های پایه در مدل‌سازی استفاده شوند. همچنین تری دی مکس توانایی شبیه‌سازی خز، پارچه، مو، پوست و… را دارد.

نرم افزار تری دی مکس از ویژگی NURBS نیز پشتیبانی می‌کند. سیستمNURBS ، از فرمول‌های ریاضی برای آسان‌تر کردن فرایند مدل‌سازی استفاده می‌کند؛ بنابراین تری دی مکس همچنان بهترین نرم افزار برای صنعت معماری به شمار می‌رود.

مزایای تری دی مکس در معماری

 

معایب نرم افزار تری دی مکس؛ در عین محبوبیت

نرم افزار تری دی مکس دارای منحنی یادگیری شیب‌دار است. این به آن معنا است که یادگیری و تسلط کامل بر این نرم افزار، تا حدودی دشوار خواهد بود. تعدد دستورات و ابزارهای این نرم افزار باعث شده است تا کاربران زمان بیشتری را برای یادگیری صرف کنند.

علاوه بر این، درحالی‌که تری دی مکس به طور یکپارچه با سایر محصولات کمپانی Autodesk ادغام می‌شود، مشکلات سازگاری زیادی نیز دارد، بنابراین برای این هماهنگی و یکپارچگی بیشتر، به پلاگین‌های زیادی نیاز دارد.

یکی دیگر از معایب تری دی مکس این است که فقط روی ویندوز کار می‌کند. کاربران سیستم Mac قابلیت استفاده از نرم افزار تری دی مکس روی سیستم‌های خود را ندارند! همچنین خرابی‌ها و باگ‌های تری دی مکس، در مقایسه با سایر نرم افزارها تا حدودی بیشتر است.

بنابراین، با توجه به اینکه این نرم افزار در بیش 9990 شرکت در سراسر جهان کاربرد دارد، درعین‌حال معایبی نیز دارد که در مقایسه با کاربردها و مزایای فوق‌العاده آن، قابل ‌چشم‌پوشی است.

کاربردهای تری دی مکس

 

سخن پایانی بن رو کالج

نرم افزار تری دی مکس همچنان یک ابزار حرفه‌ای و اساسی در دنیای طراحی و انیمیشن سه‌بعدی به شمار می‌رود. تری دی مکس برای هنرمندان و طراحان معماری، ابزارهای جامعی را فراهم می‌کند تا ایده‌های خلاقانه‌ خود را به واقعیت تبدیل کنند.

در صنعت معماری، امروزه یادگیری نرم افزار تری دی مکس باتوجه‌به کاربردها و مزایای فوق‌العاده‌اش، نیاز اصلی تمامی معماران و طراحان CGI به شمار می‌رود. به همین دلیل، مجموعه بن رو کالج، مرجع تخصصی آموزش نرم افزارهای معماری، پکیج آموزشی نرم افزار تری دی مکس را تهیه کرده و در اختیار شما علاقه‌مندان قرار داده است.

به تمامی دانشجویان معماری و طراحی داخلی، طراحی صنعتی، طراحی منظر و تمام کسانی که قصد مهاجرت به کشورهایی نظیر آمریکا و انگلیس را دارند، دارند، توصیه می‌شود تا یادگیری نرم افزار تری دی مکس را پشت گوش نیندازند.

تنها کافی است این دوره  پروژه محور را از طریق وب‌سایت بن رو کالج تهیه کنید و با گذراندن جلسات آموزشی پکیج Max Cafe، به این نرم افزار حرفه‌ای کاملاً مسلط شوید و در میان میلیون‌ها کاربر حرفه‌ای نرم افزار تری دی مکس قرار بگیرید.

برای تهیه پکیج آموزشی Max Cafe، روی لینک کنید.

پکیج آموزشی
3Ds Max
پکیج آموزش تری دی مکس
تعداد کاربران تری دی مکس در جهان - بن رو کالج

Rating 0.00 from 0 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید