سبد خرید

پادکست تجربیات کاری یک معمار جوان

پادکست تجربیات کاری یک معمار جوان

پیداکردن مسیر درست شغل برای هر معماری، قطعاً راه دشواری خواهد بود، اما حتماً شدنی است. صرف‌نظر از این که از چه سنی و در چه شرایطی مسیر خود را شروع می‌کنید، مراحل بسیاری در این راه برای شما وجود خواهد داشت که باید آن را دنبال کنید تا در نهایت بتوانید خود را یک معمار موفق بنامید.

علاوه بر این، بهره‌بردن از تجربیات کاری یک معمار جوان که این مسیر را پشت سر گذاشته ‌است، می‌تواند به شما در پیداکردن راه صحیح دستیابی به موفقیت کمک کند. در ادامه، با تجربیات معمار جوان، مهندس هانیه ایران ‌نژاد آشنا خواهید شد. می‌توانید این تجربیات را از طریق پادکستی که در کانال بن رو کست منتظر شده است، دنبال نمایید.

 

تجربیات کاری یک معمار جوان با شروع مسیر کاری یک معمار

مهندس ایران نژاد، فارغ‌التحصیل رشته معماری است و در حال حاضر به‌عنوان مدیر بخش R&D و مدرس در دفتر بن رو کالج و همچنین در مرکز معماری ایران فعالیت می‌کند. ایشان پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه، به دلیل علاقه بسیار به BIM، وارد این حوزه شدند.

مهندس ایران نژاد پس از فارغ‌التحصیلی، با تهیه پکیج آموزشی رویت که توسط استاد کرمی، مؤسس مجموعه بن رو کالج گردآوری شده است، به یادگیری رویت پرداختند. همین موضوع باعث شد که به این حوزه بسیار علاقه‌مند شوند.

پس از یادگیری رویت، به مجموعه بن رو کالج درخواست همکاری دادند و توانستند در یکی از پروژه‌های بزرگ با بن رو کالج همکاری داشته باشند. آغاز این همکاری با استرس و هیجان زیادی همراه بود؛ چرا که به‌عنوان اولین تجربه کاری در مقیاس بزرگ، با چالش‌های بسیاری روبه‌رو بودند، اما همین موضوع، چراغ راهی برای یافتن مسیر کاری و داشتن آینده‌ای موفق به شمار می‌رفت.

 

پیشروی در مسیر موفقیت

همکاری و شرکت در پروژه‌های مختلف با مقیاس‌های کوچک و بزرگ، همگی باعث کسب تجربه‌های بسیاری در این زمینه شدند، زیرا هر پروژه نکات خاص مربوط به خودش را داشت. فعالیت در پروژه‌های مختلف باعث می‌شود تا بر نرم افزارهای مرتبط تسلط بیشتری پیدا کنید و ترفندهای بسیاری را فراگیرید.

یکی دیگر از مزیت‌های مهم شرکت در این‌گونه پروژه‌ها، خصوصاً بعد از فارغ‌التحصیلی توسط افرادی که جویای کار هستند، این است که شما در این مسیر نکاتی را فرامی‌گیرید که در دانشگاه توسط اساتید به شما آموزش داده نمی‌شود. برای کسب چنین تجربه‌هایی شما باید حتماً در یک محیط کاری قرار بگیرید. ارتباط با کارفرماها، چالش‌های واقعی و مهم پروژه، اصطلاحات کارگاهی، استانداردهای نقشه‌کشی و…  از جمله مواردی است که مهندس ایران نژاد در این مسیر تجربه کرده‌اند.

تجربیات معمار جوان

آغاز فعالیت در بخش R&D

فعالیت مهندس ایران نژاد در بن رو کالج، با کار در حوزه BIM  آغاز شد؛ اما سپس وارد بخش R&D این مجموعه نیز شدند. آغاز این همکاری جدید، از آن جایی شروع شد که ایشان به تحقیقات گسترده ای در زمینه تهیه خروجی‌های اتوکد از رویت پرداختند.

در اکثر پروژه‌ها در نهایت خروجی اتوکد نیز توسط کارفرما درخواست می‌شود، زیرا در کارگاه از خروجی‌های اتوکد استفاده می‌شود، نه از فایل‌های رویت. اما مشکل اینجاست که رویت خروجی‌های تمیزی از اتوکد ارائه نمی‌دهد. به علت اهمیت بالای این موضوع، به تحقیق درباره نحوه گرفتن خروجی‌های تمیز اتوکد از رویت پرداختند و ماه‌ها بر روی آن زمان گذشتند.

در نهایت، به نتایج خوبی رسیدند و این موضوع باعث شد که در حوزه تدریس و تدوین پکیج با بن رو کالج آغاز به همکاری کند؛ بنابراین تصمیم گرفتند تا با تهیه پکیج ReCAD، نتایج این آزمون و خطاها را با علاقه‌مندان نیز به اشتراک بگذارند.

 

ورود به حوزه‌های مختلف در مسیر شغلی

اولین نکته، پشتکار هر فرد است؛ این که به چه میزان در محیط کاری، خود را علاقه‌مند نشان می‌دهد و با ارائه مهارت‌ها، خود را در موقعیت‌های کاری که به آن‌ها علاقه‌مند است، قرار دهد. چرا که بسیاری از مدیران، بیشتر از مهارت‌های فنی، به مهارت‌های نرم هر فرد توجه می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، داوطلب شدن در برخی فعالیت‌ها توجه مدیران را جلب می‌کند.

مهندس ایران نژاد، با وجود این که برای اولین‌بار در یک محیط کاری جدی قرار گرفته و با مجموعه بن رو کالج شروع به همکاری کردند، توانستند به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کنند. پس می‌توان نتیجه گرفت که هر فردی، با کمی اراده و تلاش برای کسب موفقیت‌های بیشتر، افزایش مهارت‌ها و داشتن انتخابی درست در این مسیر، می‌تواند موفقیت‌های بزرگ خود را جشن بگیرد.

برای شنیدن این پادکست که با صدای مهندس هانیه ایران نژاد گردآوری شده است،  کانال پادکست بن رو کست را در اپلیکیشن Cast box دنبال نمایید.

Rating 5.00 from 1 votes

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید